UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa tänuüritusel tunnustati tublimaid sportlasi, noori ja kultuuritöötajaid

Reedel toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Valgamaa tänuüritus, kus anti  üle Valgamaa Spordiliidu, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi 2018. aasta preemiad, tunnustati noori ning selgitati välja Valgamaa aasta tegu.

Piduliku ürituse avas ning tervitussõnad ütles Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees Agu Kabrits.

Valgamaa aasta teo tiitli pälvis Magnus Kirt säravate sporditulemuste eest sel aastal (EM pronks ja kolm Eesti ekordit). Tema poolt  hääletas 34 protsenti hääletanutest.  Kokku hääletas 1968 inimest. Auhinna andis üle Valgamaa aasta teo idee algataja ja traditsiooni hoidja endine Valga maavanem, praegune Valga vallavanem Margus Lepik. Tänusõnad tunnustuse eest ütles Kirt, kes viibib treeninglaagris, video vahendusel.

Kokku esitati kolmest Valgamaa vallast igast viis aasta teo nominenti. Valga vald esitas nominentideks Valga uue keskväljaku avamise festivaliga „Augustitähed Valgas", sajanditaguses stiilis peetud Säde aiapeo, Karula vallamaja renoveerimise multifunktsionaalseks teenusekeskuseks, Valga valla esimese seiklusraja avamise Õrus ja sumomaadleja Xsander Solbaja eduka ülesastumise EM-il.

 

 VALGAMAA EDUKAD SPORTLASED 2018

Parim meessportlane Magnus Kirt  TTÜ SK, kergejõustik, Tõrva vald

Parim naissportlane Anette  Veerpalu SK Sparta, murdmaasuusatamine, Otepää vald

Mehed U23 Artti Aigro  SK Põhjakotkas Otepää, Otepää vald, suusahüpped

Naised U23 Marcella Liiv TÜ ASK, Tõrva vald, kergejõustik

Neiud U20 Mariel Merlii Pulles  SK Karupesa Team, Otepää vald, murdmaasuusatamine

Noormehed U18 Kirill Lepman, Valga Laskurklubi, Valga vald, laskesport

TüdrukudU18 Katre-Marit Liiv SK Viraaž, Tõrva vald, kergejõustik

Poisid U16 Xander Solbaja SK Sumotori, Valga vald, Sumomaadlus

Tüdrukud U16 Margaret Peterson SK Karupesa Team, Valga vald, murdmaasuusatamine

Poisid U14 Romet Kivi  SK Viraaž, Tõrva vald, kergejõustik

Tüdrukud U14 Carmen Rääk, SK Maret-Sport, Valga vald kergejõustik

Poisid U12 Arseni Sevtšenko,  SK Valga, Valga vald, sumomaadlus

Tüdrukud U12 Alina Tamp SK Maret-Sport, Valga vald, kergejõustik

Seeniorid mehed Mati Raudsepp Valgamaa SVS, Otepää vald, raskejõustik

Seeniorid naised Marje Vahtre  Valgamaa SVS, Tõrva vald, kergejõustik

ERIOLÜMPIA

Mehed Hans Teearu, SK Karupesa Team, Otepää vald, murdmaasuusatamine

Juuniorid Karl-Kristjan Kajak SK Maret-Sport, Valga vald, kergejõustik

TEHNIKASPORT

Täiskasvanud Karl Martin Volver ja Marten Madisoo, Tõrva vald, Autoralli

Noored Marek Peterson,  Valga Motoklubi, Valga vald, Motokross

VÕISTKONNAD

Täiskasvanud SK Põhjakotkas Otepää, Otepää vald,Suusahüppe meeskond

Markkus Alter, Karl-August Tiirmaa, Artti Aigo

Noorte võistkond SK Karupesa Team , Otepää vald teatesuusatamise võistkond U18/U20

Teiloora Ojaste, Marit Maribel Pulles, Mariel Merlii Pulles

SPORDIPEREKONNAD perekond Teder ( Rinaldo, Egle, Gert, Karl-Martin, Henri), Valga vald

Mitmekülgne vabatahtlik 2018  on Sander Verte

Aktiivne vabatahtlik 2018 – Siim Vahtra

Aasta noorsootöötaja 2018 – Maarja Mägi

Aasta toetaja noorsootöös 2018 – Kaimo Vahtra

Pikaajaline panus noortevaldkonda 2018 – Marek Mekk

Valgamaa aasta noor 2018  tiitli pälvis Piia Ruotsi ja Valgamaa noortesõbra tiitli  Rasmus  Onkel

Romet Pillerit tunnustati kirgliku  teatrialase tegevuse eestvedaja ja kultuuritöö edendajana,

Chris Marcus Krahv tõsteti esile saavutuste eest Eesti meistrivõistlustel ( II-III koht suusaorienteerumises ja orienteerumisjooksudes);

Romet Kivi  pälvis tunnustuse kui Eesti meistrivõistluste medalist mitmevõistluses ja jooksualadel;

Grette-Lisette Gulbis pälvis multitalendi auhinna . Neiu on 2€ meenemündi kujundaja, tantsu- ja rühmvõimlemisvõistluste võitja

Valgamaa ekspertgrupi aastapreemiad kultuurivaldkonnas (aastapreemiale esitati kolm kandidaati)

Meelika Hainsoo, Sangaste kihelkonna laulumänge tutvustava raamatu „Õnnõkõn siin tsõõrin olla" koostaja

Marju Rebane, silmapaistva panuse eest Säde Aiapeo korraldamisel

Valgamaa ekspertgrupi aastapreemiad spordivaldkonnas (esitati neli kandidaati)

Mati Raudsepp, silmapaistvate tulemuste eest Euroopa ja maailmameistrivõistlustel

Eduard Sokolovski, Valga Laskurklubi treenerile õpilaste silmapaistvate tulemuste eest tiitlivõistlustel

Valgamaa ekspertgrupi elutööpreemia (esitati kuus kandidaati)

Sirje Päss kui väsimatu muusikapõllu harija

Valgamaa ekspertgrupi kultuuripreemia Kultuuripärl 2018 (esitati viis kandidaati)

Magnus Kirt, lennukate odakaarte eest 2018. aastal

Valgamaa Omavalitsuste Liit otsustas anda välja aasta terviseteo 2018 tiitli, mille pälvis Anastasija Kikkas, kes kogukonna eestvedajana võitles aktiivselt sünnitusosakonna allesjäämise eest Valga haiglas.

Õhtujuhiks oli  näitleja ja lavastaja Algis Astmäe Tartust. Muusikalist külakosti pakkus ansambel Kratt  Läänemaalt.

 

Fotol: parim spordiperekond, perekond Teder Valga vallast.