EELINFO

Valga Vallavalitsuse 20. nädala (17.-23.05.2021) eelinfo

Esmaspäev, 17. mai

- kell 09.00 inforing MS Teamsi keskkonnas ja nõupidamiste ruumis, osalevad vallavalitsuse liikmed, teenistuste juhid;

- kell 14.00 arutelu keelekümbluse teemadel Valga valla haridusasutustes. Osalevad kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam, haridusspetsialist Kermo Küün ning haridusasutuste esindajad;

- kell 15.30-16.30 Lõuna-Eesti RKK ja KOV juhtide ühisistung - iganädalane infovahetus Covid-19 teemadel. Olukorra ülevaated, ettepanekud Riigikantseleile edastamiseks, arutelud omavaheliseks koostööks.

Teisipäev, 18. mai

- kell 8.30 kohtumine Päästeameti piirkondlike esindajatega. Osalevad vallavanem Monika Rogenbaum, vallavara ja -hooldusteenistuse juhataja Kalev Niit;

- kell 10.00 raamatukoguseaduse muutmise kaasamisüritus Zoomi vahendusel, osaleb kultuurispetsialist Merce Mäe; 

- kell 12.00 ümarlaud romade esindajatega. Osalevad asevallavanem Meeli Tuubel, kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam.

Kolmapäev, 19. mai

Välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt osaleb Valgamaa omavalitsuste arendustöötajate ümarlaual;

- kell 9.00 vallavalitsuse korraline istung MS Teamsis ja nõupidamiste ruumis;

- kell 11.00 raadio Ruut FM saates „Valgalase pooltund" räägib keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann Pedeli puhkeala uuest arendamisprojektist, aga ka muudel keskkonnateemadel;

- kell 13.00 projektijuht Laura Gredzens osaleb arendajate ümarlaual Vidrikel;

- kell 14.00-16.00 Maal elamise päeva korraldamise infotund Zoom keskkonnas. Osaleb kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru;    

- kell 14.00-16.00 riigihangete komisjoni koosolek.

Neljapäev, 20. mai

Välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt osaleb Valgamaa - Jämtlandi lääni majandusühistu poolt korraldatud veebiseminaril „Jätkusuutlik Turism", eesmärgiga koostöös Pihkva omavalitsusega ellu kutsuda kolmepoolne jätkusuutliku turismi alane ühisprojekt;

- kell 10.00-12.00 leiab projekti „GoSmart & Excel BSR" raames aset veebiseminar „Väikeste sammudega nutikamaks ja efektiivsemaks", mille põhifookuses on digitaliseerimine. Üritusele vajalik eelnev registreerimine! Palume üritusele registreerida hiljemalt 19.mail SIIN! Kõigile registreerunutele saadetakse ürituse link.

- kell 15.00-17.00 romade lõimumise nõukoja e-koosolek. Osaleb sotsiaaltöö juhtivspetsialist Sirje Puusepp;

- kell 15.00 Valga valla eakate juubilaride austamisüritus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Osaleb vallavanem Monika Rogenbaum, kultuurispetsialist Merce Mäe, meediaspetsialist Lea Margus.

Reede, 21 mai

Riigieksamitel osalevad välisvaatlejatena kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru ning kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam.

Puhkused/personaliinfo:

10.05.-25.05.2021 sekretär Eve Eisen puhkusel, asendab sekretär Maarika Kets;

10.05.-27.05.2021 hooldusspetsialist Marju Kants puhkusel.     

Sündmused Valga vallas:

17. mail. 20.04 kell 19  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kontsert „Kolm meest, naine ja 90ndad". EDASI LÜKATUD! Uus aeg 17. august. Kolm meest ja naine ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo. Piletid Piletilevis eelmüügist 22 eurot, kontserdipäeval kallimad (20. aprilliks ostetud piletid kehtivad!).

20. mail kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev. 

20. mail kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla eakate juubilaride austamine. Üritusele on kutsutud Valga valla eakad juubilarid, kes tähistavad oma 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100 … sünnipäeva. Kutsutud on eelmise aasta oktoobrist detsembrini ja selle aasta jaanuarist märtsini oma juubelit tähistanud eakad vallakodanikud. Esinevad Sirje ja Rein Kurg. Seoses Covid-19st tulenevate piirangutega oodatakse ainult juubilari. Üritus on kutsetega.

21. mai 2021 kell 14.00 Valga Keskraamatukogus Meisterdamisring algklasside õpilastele. Üritus toimub raamatukogu Facebooki lehel. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid www.valgark.ee ja raamatukogu Facebook.

Näitused:

04.-30.05 Valga Muusuemi I korruse galeriis linnalooduse näitus „Ma pole külaline, ma elan siin". Näitus tutvustab erinevaid linnaloodusega seotud teemasid: linnade kujunemine, arenemine ja keskkonnaprobleemid; linn kui tehiskooslus; loomade ja taimede elutingimused linnas; erinevad elupaigad: aiad, pargid, kalmistud, alleed, looduslikud ja ehisveekogud; looma- ja taimeliikide suhtumine inimtegevusse ehk hemeroobsus. Saab tutvuda linnaelanike registriga ning mängida erinevaid mänge. Näituse koostas Tartu loodusmaja.

04.-30.05 Valga Muuseumis näitus „Valga linn vanadel kaartidel". Valga linna ajaloolised kaardid jutustavad loo Valga kujunemisest piiri- ja raudteelinnaks alates varasest keskajast kuni tänapäevani. Kaartide juures on iga ajastu kohta ülevaatlik selgitus toimunud muutustest, huvitavamad tähelepanekud ja iseloomustavad pildid. Näitusega koos avaneb ka Valga linna veebikroonika valgalinn.ee kaardirakendus. Näituse koostas Kalev Härk (Valga Muuseumisõprade Selts).

17.05. - 06.06 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus "Naise elu lõuend". Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus "Naise elu lõuend," keskmes on lasterikka pere ema kui naine. Peategelastena figureerivad Eesti naised, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning kes on silma paistnud aktiivse ja pikaaegse kogukonnatööga. Projektis osalenud 13 emal on ühtekokku 58 last.

21.05. - 09.06 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Saksa saatkonna rändnäitus "Ida murrang".

Neljapäeval, 20. mail kell 10:00-12:00 leiab projekti „GoSmart & Excel BSR" raames aset veebiseminar

„Väikeste sammudega nutikamaks ja efektiivsemaks", mille põhifookuses on digitaliseerimine.

Üritusele vajalik eelnev registreerimine! Palume üritusele registreerida hiljemalt 19.mail SIIN!
Kõigile registreerunutele saadetakse ürituse link.