EELINFO

« Tagasi

Valga Vallavalitsuse 5. nädala (1.-7.02.2021) eelinfo

Esmaspäev, 1. veebruar

- kell 09.00 inforing nõupidamiste ruumis/Teams´i keskkonnas;

- kell 10.30 haridusjuhtide infotund Teams´i vahendusel. Osaleb kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam;

- kell 12.00 Enampakkumiste komisjoni koosolek. Päevakorras: Riia tn 9 a lõpliku pakkumise läbivaatamine ja parima pakkuja otsustamine;

- kell 13.00 keskkonnafestivali korralduskoosolek Teams´i vahendusel;

- kell 15.00 kogukonnameetme taotlusvooru infopäev Zoomis. Osaleb kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru;

- kell 15.30-16.30 Lõuna-Eesti RKK ja KOV juhtide ühisistung: iganädalane infovahetus Covid-19 teemadel. Olukorra ülevaated, ettepanekud Riigikantseleile edastamiseks, arutelud omavaheliseks koostööks, kogemuste vahetamine ennetustegevusteks.

Teisipäev, 2. veebruar

- kell 9.00-12.00 Vallavalitsuse liikmete ja teenistujate kohtumine kodanikega Taheva teeninduskeskuses. Osalevad asevallavanem Toomas Peterson ning kogukonna ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru;

- kell 10.00 ühistranspordi koosolek;

- kell 14.00 liikluskomisjoni koosolek Raekoja 1. korruse saalis ja Teams´i keskkonnas. Koosolekule kutsutud vallavara- ja hooldusteenistuse juhataja Kalev Niit, vallaarhitekt Jiri Tintera, ehitusjärelevalve spetsialist Iivika Voode ning liiklus- ja teedespetsialist (al. 02.02.2021) Toomas Klein. Päevakord: 1. Tartu-Pikk ringristmik.

- Valga Põhikooli koostööpartnerite mõttetalgud koolikohustuse mittetäitjate toetamiseks. Osaleb kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam.

- KOV koostöö konverents. Virtuaalkonverents "Üksi saab kiiremini, ühiselt kaugemale!", mis on järg 2019. aastal toimunud konverentsile „TUGEV OMAVALITSUS = TUGEV RIIK?". Konverentsi eesmärgiks on rahvusvaheliste kogemuse tutvustamine, et suurendada teadlikkust erinevatest koostöömudelitest ning toetada ja soodustada omavalitsusi koostöö algatamisel ning koostöömudelite väljakujundamisel. Osaleb välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt.

Kolmapäev, 3. veebruar

- kell 9.00 vallavalitsuse istung;

- kell 10.00-13.00 Europe Directi ja Euroopa Dokumendikeskuste võrgustiku seminar, mille käigus antakse ülevaate ELi ja Eesti selle aasta tähtsaimatest teemadest ning arutatakse tuleviku tegevusi. Üritust modereerib Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse juht. Osaleb kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru;

- kell 11.00 raadiosaates „Valgalase pooltund" on külas kogukonna ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kes räägib hajaasustuse programmi toetustest;

Reede, 5. veebruar

- kell 10.00 Tartu 2024 ettevalmistatava programmi koosolek Zoom keskkonnas. Arutatakse kultuuripealinn Tartu 2024 raames ettevalmistatavat kogukonnasündmuste programmi, kuhu oodatakse kandideerima ja osalema Valga valla kogukondi. Tegevust koordineerivad Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid. Osalevad kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam, välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt ja kultuurispetsialist Merce Mäe;

-kell 16.00 kultuurispetsialist Merce Mäe osaleb Zoom´i vahendusel E. Enno 95. sünniaastapäeva kontserdi korralduskoosolekul.

Sündmused Valga vallas:

NB! Üritusi korraldatakse vastavalt sellele, kuidas koroonaviirusest tingitud olukord võimaldab.

LÜKKUB EDASI! 3. veebruaril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Seasaare teatri etendus "VAIM". Janno Puusepa südamlik komöödia 2 vaatuses. Noor pere kolib linnast maale, ostes vana lagunenud mõisa. Seal aga ootavad neid üllatused. Pilet 10 eurot müügil Piletimaailmas.

 4. veebruaril kell 14 Valga Keskraamatukogus muinasjututorni jututund (vene keeles). Olenevalt olukorrast toimub üritus raamatukogus kohapeal või veebis. Lisainfo: Valga Keskraamatukogu kodulehel  https://www.valgark.ee/laste-ja-noorteleht/ ja Facebookis. 

 5. veebruaril kell 14 Valga Keskraamatukogus muinasjututorni jututund. Olenevalt olukorrast toimub üritus raamatukogus kohapeal või veebis. Lisainfo: Valga Keskraamatukogu kodulehel  https://www.valgark.ee/laste-ja-noorteleht/ ja Facebookis.

 6. veebruaril suusapäev Valga-Sooru kergliiklusteel, Start alates kell 11.00 kuni 13.00 Paju monumendi vastas. Suusapäevad sõltuvad ilmast ja lumest.

NÄITUSED

12. jaanuar - 27. veebruar näitus „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil". Avamine 12. jaanuaril kell 16. Näitus annab külastajale suurepärase esemelise ülevaate eelmise sajandi suuremates sõjalistes konfliktides kasutatud kiivritest. Kogu omanik on Aare Nõmm.

13. jaanuar - 5. veebruar Lüllemäe Raamatukogus raamatukogu lahtiolekuaegadel  Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus. Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus.

25. jaanuar - 25. veebruar Lüllemäe Kultuurimaja kaminasaalis avatud näitus "Imeline Valgamaa", mis viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse.

Näitus viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval. Loodushariduslik näitus „Imeline Valgamaa" valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel. Kaasa aitasid Keskkonnaamet ja Kaitseliidu Valgamaa malev.

Näituse koostajad: Margit Turb, Helen Kivisild, Margit Behrsin, Pikne Kama, Kristi Liiv, Marju Rebane, Tiia Mets. Teostus: Tiia Mets, Markus Bormeister, MTÜ Idealistid. Näituse külastuseks lepi eelnevalt aeg kokku (Ene: 5330 1511).

 27. jaanuar - 19. veebruar Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses võimalik vaadata väljapanekut huvialaringides loodud laste töödest.

22. veebruar - 28. märts Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus "Lapiline Balti kett". Näitus on pühendatud Balti keti 30. aastapäevale ning valminud Baltimaade käsitöösõprade ühistööna.