EELINFO

« Tagasi

Valga Vallavalitsuse 7. nädala (15.-21.02.2021) eelinfo

Esmaspäev, 15. veebruar

- kell 09.00 inforing nõupidamiste ruumis ja Teams´i keskkonnas;

- kell 13.00 Valgamaa haridusmessi „Vali nutikalt!" korraldusmeeskonna töökoosolek veebis. Osaleb kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru;

- kell 13.00 Valga-Valka koosolek Zoom´is. Osalevad vallavanem Ester Karuse ja asevallavanem Mati Kikkas;

- kell 15.30-16.30 Lõuna-Eesti RKK ja KOV juhtide ühisistung: iganädalane infovahetus Covid-19 teemadel. Olukorra ülevaated, ettepanekud Riigikantseleile edastamiseks, arutelud omavaheliseks koostööks, kogemuste vahetamine ennetustegevusteks.

Teisipäev, 16. veebruar

- kell 9.00-12.00 asevallavanem Mati Kikkase kohtumine piirkonna elanikega Tõlliste teeninduskeskuses.

Kolmapäev, 17. veebruar

- kell 16.00-17.00 kogukonnakomisjoni koosolek;

- kell 11.00 raadiosaates „Valgalase pooltund" on külas sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre.

Neljapäev, 18. veebruar

- kell 12.30-15.00 konkursikomisjoni koosolek: vestlused haridusspetsialisti ametikohale kandideerijatega.

Sündmused Valga vallas:

NB! Üritusi korraldatakse vastavalt sellele, kuidas koroonaviirusest tingitud olukord võimaldab.

JÄÄB ÄRA! 16. veebruaril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses huvialaringide laste talvekontsert.

17. veebruaril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus "Kuni ta suri". Koomiline lavalugu parimate vene komöödiate ("Armastus tööpostil", "Hüva leili") vaimus, milles inimlik narrus ja õrnus kohtuvad raamatuid täis äärelinna korteris, kus elavad ema ja tema kuuekümneaastane tütar. Piletid hinnaga 16€ ja 14€ on müügil Piletimaailmas.

18. veebruaril kell 14 Valga Keskraamatukogus muinasjututorni jututund ( vene keeles). Olenevalt olukorrast toimub üritus raamatukogus kohapeal või veebis. Lisainfo: Valga Keskraamatukogu kodulehel  https://www.valgark.ee/laste-ja-noorteleht/ ja Facebookis.

19. veebruaril kell 14 Valga keskraamatukogus muinasjututorni jututund. Olenevalt olukorrast toimub üritus raamatukogus kohapeal või veebis. Lisainfo: Valga Keskraamatukogu kodulehel  https://www.valgark.ee/laste-ja-noorteleht/ ja Facebookis.

19. veebruaril kell 16.00 Tsirguliina Rahvamaja juures vastlapäeva tähistamine.

JÄÄB ÄRA! 19. veebruaril kell 19 Tsirguliina Rahvamajas Eesti Vabariigi 103. sünnipäevale pühendatud kontsert-aktus.

20. veebruaril kell 11 vanaaja suusamatk küünlakuises Karulas. Huvilised on oodatud Ähijärvele, Karula rahvuspargi külastuskeskuse õuele. Hakatuseks kuuleme, kus vanaaja puusuuski kasutati, kuidas need sõiduks ette valmistada ja kuidas hooldada. Seejärel paaritunnine retk Karula lumistel maastikel, all vanakooli puust matkasuusad. Retke pikkus oleneb ilmast ja matkajate soovist. Matka lõpus pakutakse kuuma teed.

Matka veab Rauno Rätsepp Sette talust. Soovi korral võib tulla ka enda suuskadega. Suuremad huvilised saavad soovi korral laenuks laiad puust matkasuusad.

Retkel osalemine on tasuta, oma osalussoovist palun teavitada hiljemalt 19.veebruariks aadressil info.karula@rmk.ee või telefonil 5110658. Loodusõhtu korraldaja: RMK.

JÄÄB ÄRA! 20. veebruaril kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses MTÜ Stuudio JOY 25. tegevusaastat tähistav kontsert „Stuudio JOY ja sõbrad". Pilet 7€.

NÄITUSED

12. jaanuar - 27. veebruar näitus „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil". Avamine 12. jaanuaril kell 16. Näitus annab külastajale suurepärase esemelise ülevaate eelmise sajandi suuremates sõjalistes konfliktides kasutatud kiivritest. Kogu omanik on Aare Nõmm.

25. jaanuar - 25. veebruar Lüllemäe Kultuurimaja kaminasaalis avatud näitus "Imeline Valgamaa", mis viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse.

Näitus viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval. Loodushariduslik näitus „Imeline Valgamaa" valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel. Kaasa aitasid Keskkonnaamet ja Kaitseliidu Valgamaa malev.

Näituse koostajad: Margit Turb, Helen Kivisild, Margit Behrsin, Pikne Kama, Kristi Liiv, Marju Rebane, Tiia Mets. Teostus: Tiia Mets, Markus Bormeister, MTÜ Idealistid. Näituse külastuseks lepi eelnevalt aeg kokku (Ene: 5330 1511).

27. jaanuar - 19. veebruar Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses võimalik vaadata väljapanekut huvialaringides loodud laste töödest.

10. - 27. veebruar Valga Muuseumis Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus. Näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja konkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Fotod on tabatud Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast.

Fotokonkursi "Maal on hea elada" viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus.

22. veebruar - 28. märts Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus "Lapiline Balti kett". Näitus on pühendatud Balti keti 30. aastapäevale ning valminud Baltimaade käsitöösõprade ühistööna.