« Back

Toimus kogukondade õppereis Viljandi- ja Järvamaale

Foto: Ene Kaas

14. septembril sai teoks järjekordne Valga valla kogukondade õppereis. Seekord suunduti  Viljandi- ja Järvamaale ammutama inspiratsiooni ja uusi ideid oma kogukondade arendamiseks.

Esimene peatus toimus Holstres, kus tutvuti külaseltsi tegemistega. Katrin Reimo ja Loit Kivistik andsid ülevaate seltsi tegevustest. Tegemist on aktiivse ja spordilembese külaseltsiga, mis on tegutsenud juba rohkem kui 25 aastat. Ehitatud on mänguväljakuid, külamajana kasutusel olevat magasiaita, loodud head kino näitamise võimalused, järvel saab sõita vesiratta ja paadiga ning hüpata veebatuutidel.

Järgmisena sai Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis tutvuda muuseumiga ja õpitoas valmistada kohukesi.

Väätsa rahvamajas kohtusime rahvamaja juhataja Rait Pilipenkoga. Vastrenoveeritud majas toimetavad koos kultuurimajaga noortekeskus ja raamatukogu. Väätsa kultuurimaja korraldatavad sündmused „Jõulu vaateaknad", „Korrusmajade festival" ja „Lumememmed" on omanäolised ja põnevad, mis on kajastust leidnud ka televisioonis.

 

Maitsva lõuasöögi eest saame tänada Türil asuvat Kohvik-Restot Ajatu.

Aina Lee Türi Kogukonnaseltsist rääkis põneva loo, kuidas selts on andnud uue elu vanale majale. Maja on kujunenud kogukonnakeskuseks, kus tegutsevad käsitöömeistrid, toimuvad õpitoad ja koolitused.

Viimases kohtumispaigas rääkis  Kristina Gudinas meile Taikse Külaseltsi tegemistest. Kohtusime majas, mis oli seltsi eestvedamisel korda tehtud ja toimib nüüd uhke seltsimajana, milles kunstiliselt kujundatud WC-d ja mitmeid võimalusi pakkuv sisustatud kööginurk.

Osalejad jäid õppereisiga rahule ja said kinnitust, et eestvedajateta ei toimu midagi ning eduks on vaja tegusaid inimesi. Reis andis inspiratsiooni ja mõtteid, kuidas oma kogukonnas edasi toimetada. Hea oli kuulda lugusid edust ja ka raskustest ning ka seda, et ei tohi unustada toetajaid korralikult tänada.

Reis toimus projekti „Valga valla kogukonna võrgustiku arendamine" raames. Projekti rahastab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet Leader meetme vahenditest. Omafinantseeringu tagab Valga Vallavalitsus.