« Back

USA suursaatkonna esindajad tutvuvad Valga ja Valkaga

Täna ja homme on Valgas ja Valkas külas Ameerika Ühendriikide suursaatkonna poliitika ja majanduse osakonna esindajad diplomaat Brian Timm-Brock, assistendid Kai Kass ja Reene Sepp.

Teisipäeva keskpäeval kohtuti Valga raekojas Valga vallavanema Margus Lepiku ja välisprojektide juhtivspetsialist Marika Postiga, kes tutvustasid külalistele Valga linna ajalugu ja arengut sõnas ja pildis. Seejärel suunduti Valga haiglasse, kus külalisi võttis vastu haigla õendusjuht Anastassia Org, kes viis kohaletulnud kurssi haigla töökorralduse, osakondade tööpõhimõtete ja haiglas pakutavate teenustega. Üle ega ümber ei saanud jutuajamise käigus ka haigla sünnitusosakonna tulevikust ja osakonna sulgemisotsusest. „Ainult majanduslikust aspektist lähtuvalt on sünnitusosakonna sulgemine õige otsus, kuid regionaalpoliitilisest seisukohast ebaõige otsus," arvas Org.

„Kuna Valgamaal rahvastik vananeb, on haiglaski palju just krooniliste haigustega patsiente, palju on südame-veresoonkonna haigusi. Suur nõudlus on uroloogiliste vastuvõttude järele. Hetkel on haiglas ravil ligi 70 patsienti," rääkis Org .

Haiglast siirdusid külalised Tulundusühistusse Eha metalli- ja puidutooted. Täna kohtutakse veel ka Valgamaa Arenguagentuuri esindajatega.

Kolmapäeva hommikupoolikul toimub kokkusaamine Valka linnapea Vents Armands Krauklisega. Seejärel külastatakse Valga Priimetsa kooli ja Valgamaa Kutseõppekeskust.

Diplomaat Brian Timm-Brock töötab USA saatkonnas Eestis 2016. aasta novembrikuust ning on selle lühikese ajaga õppinud rääkima ka eesti keeles. Tema eesmärgiks on tutvuda Eesti erinevate maakondade ja linnadega, sealhulgas ka Valgamaaga ning Valga ja Valka linnaga.

Diplomaadi sõnul on tema sooviks selgitada välja koostöövõimalused ja kohalike vajadused eelkõige kultuuri-, spordi- ja noorsootöö valdkonnas, et seejärel pakkuda erinevate projektide läbiviimiseks USA saatkonna poolset abi. "Meil on võimalus toetada erinevaid väiksemamahulisi projekte: pakkuda keeleõpet, korraldada kohtumisi huvitavate inimestega, tuua kohapeale esinema toredaid ansambleid, toetada noortekeskuste ja noorte tegemisi  ning palju muudki," rääkis Brian Timm-Brock.