« Back

Valga valla haridusasutused said toetust IT õppevahendite soetamiseks

Suvel välja kuulutatud Riigi Tugiteenuste Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumi taotlusvoorust „Mitmekesine ja kvaliteetne haridus digitaalse õppevaraga – IT õppevahendid" said toetust küsida haridusasutused nii alus-, üld- kui ka kutsehariduse valdkonnas, et mitmekesistada õppetööd uuenduslike IT valdkonna õppevahenditega. Euroopa Sotsiaalfondist rahastatud taotlusvooru eelarve oli 783 972 eurot. Toetuse andmise eesmärk toetab Eesti elukestva õppe strateegia 2020 eesmärkide elluviimist nii muutuva õpikäsituse rakendamisel, õpilaste digipädevuse arendamisel, õpetajate erialaste digioskuste arendamisel kui ka õppe kujundamisel töömaailma vajadusele vastavaks.

 

Valga valla haridusasutustest said toetust Valga Põhikool , Tsirguliina Kool ja Valga Lasteaed Buratino.

Valga Põhikool soetab projekti kaudu Futuclassi virtuaalreaalsuse (VR) vahendid: 2 koolikomplekti, kuhu kuuluvad kokku 12 eelnevalt installitud tarkvaraga VR peaseadet.

Projekti laiem eesmärk on integreerida VR vahendid õppeprotsessi, mille edukas kasutamine soodustab loodusainete mõistmist, arusaamist, toetab tehnoloogiaga rikastatud õppe läbiviimist sh õpilaste digipädevuste ja õpetajate erialaste digioskuste arendamist ning annab unikaalse võimaluse sukelduda keskkonda ja teadvustada asju, mida  traditsiooniliste õppevahenditega on võimatu kogeda.

Valga Lasteaed Buratino soetab projekti kaudu lisaks juba olemasolevatele IT- vahenditele robootikaparki juurde 16 robootikavahendit. Vahendite valiku tegemisel jälgiti, et need sobiksid kasutamiseks kõikidele Buratino lasteaias käivatele lastele, alates sõimerühmast kuni koolieelikuteni ning samuti ka eesti keelest erineva kodukeelega lastele ning erivajadustega lastele. Projekti kaudu soetatavad vahendid võimaldavad mitmekesistada õppetegevusi lõimides digivahendeid erinevate õppe- ja kasvatustegevuse valdkondadega ning arendada läbi mänguliste tegevuste kõikide laste digipädevusi. Lasteaia robootika töögrupi kaasabil on eesmärk jõuda STEAM õppe rakendamiseni ning lastevanemate huvi korral ka robootikavahendeid rakendava huvitegevuseni. Erinevate huvide ja loovusega õpetajad leiavad soetatavate vahendite hulgast endale kindlasti sobiva roboti, mida õppe- ja kasvatustegevustes kasutada.

Tsirguliina Kool saab projekti toel endale ühe komplekti ClassVR virtuaalreaalsuse prille koos Avantise maailma 3aastase litsentsiga ning õpetajate koolitusega; ühe komplekti Futuclass virtuaalreaalsuse prille koos Futuclassi litsentsiga 2 aastaks ning Dobot Magician (edu version) robotkäsi, mis töötab ka 3D-printerina. Projektis soetatud IT õppevahendite kasutamine soodustab õppetöös kaasaegset lähenemist ning digioskuste arendamist tundide mitmekesistamiseks.

 

Rohkem infot Haridus- ja Teadusministeerium veebilehelt

Tiina Lall

haridusspetsialist