« Back

Valga Vallavalitsus toetab abipolitseinikke

Foto: Janar Koemets

 

Valga Vallavalitsus tänab ja tunnustab abipolitseinikke nende panuse eest ning annab vabatahtlike töö paremaks korraldamiseks üle vajalikku varustust. „Abipolitseinikud teevad väga palju olulist tööd meie kõigi turvalisuse tagamiseks. Valga maakonna abipolitseinike töötundide arv 2022. aastal küünib juba 1792 tunnini, mis on tõesti muljetavaldav ja tunnustamist vääriv number," kinnitas tänulikult vallavanem Monika Rogenbaum.

Abipolitseinikud saavad Valga Vallavalitsuse toel enda kasutusse uued telefonid, mis hõlbustavad nii korrakaitseliste tegevuste läbiviimist kui ka sündmuskohtadel jälgede talletamist.

„Kuna Politsei- ja Piirivalveamet on viimastel aastatel pannud rõhu esmareageerijate meditsiiniliste oskuste arendamisse, on mõistlik need teadmised viia ka abipolitseinike pagasisse," selgitab Hannes Hendrikson Kagu politseijaoskonnast, kes toob esile, et selle tarbeks annab vallavalitsus abipolitseinikele üle moodsad meditsiinipaunad, milles sisalduvad näiteks žgutid, tänapäevased rõhksidemed, õhkrinna plaastrid ja termotekid. Osa neist vahenditest on mõeldud treeninguks, osa patrulli kaasa võtmiseks.

Lisaks antakse laste liikluskasvatuse edendamiseks abipolitseinikele üle 1000 helkurit.