« Back

Heategevusjooksul osales ka Valga valla võistkond

13. korda toimunud üle-eestiline jooks ei olnud võistlus esikoha või rekordite nimel, vaid võimalus tunda koos sõpradega rõõmu liikumisest ja aidata kaasa liikumisvõime kaotanud laste taastusravile.

Valga linnapargis tegid sportliku etteaste ligikaudu 400 last. Noori jooksuhuvilis tervitas ning sportlikku indu ja vastupidavust soovis Valga vallavanem Margus Lepik. Nagu tavaks, algas üritus ühise soojendusringiga, mille läbis koos lastega ka  vallavanem. Lisaks koolinoortele, osales heategevusjooksul ka Valga valla võistkond.

Sel aastal koguti Teatejooksuga annetusi treening- ja mängupargi rajamiseks Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde, kus igal aastal saab ravi ligi 3500 vähenenud või kadunud liikumisvõimega last ja täiskasvanut. Ratastooli kasutajate vajadusi arvestavas pargis luuakse puudega lastele ligipääsetavad mängu- ja treeningvõimalused, keskuse spetsialistidele annab see aga olulise võimaluse hinnata patsientide liikumisoskusi, mis aitab püstitada ravi eesmärke ja plaanida edasisi tegevusi.

Teatejooks viidi läbi viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Osaleda võisid ka sõpruskonnad. Võistkonnas oli kaheksa liiget, iga jooksja läbis 200-400 meetri pikkuse distantsi

Jooksud toimusid 26 paigas üle Eesti: Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Muhu saarel, Narvas, Otepääl, Paides, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas Kadriorus, Tartus, Toilas, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus.  Lapsed said  tänutäheks ja mälestuseks jooksul osalemisest Teatejooksu särgid. Kokku osales teatejooksul ligemale 12 000 noort.