« Back

Kaunist emadepäeva!

Kallid emad ja vanaemad!

Maikuu kevadpäike toob kaasa emadele pühendatud päeva. See armas traditsioon on alguse saanud 115 aastat tagasi Ameerika Ühendriikidest. Eestisse jõudis emadepäev sada aastat tagasi Soomest. Emadepäeva tähistamise juhtmõtteks sai, et lapsed ja abikaasad tänavad emasid ja vanaemasid laste kasvatamise eest.

Ka Valga vald tahab tänasel päeval emadele ja vanaemadele tänu ja tunnustust avaldada. Tuhat tänu, et olete oma lastele ja lastelastele olemas, neid suunamas, kuulamas ja mõistmas, neile oma elutarkust ning väärtusi edasi andmas!

Emadepäev on eelkõige kodu- ja perekeskne päev, kuid juba aastaid tõstetakse esile emasid, kes on suutnud tasakaalu leida töö- ja pereelu vahel, kes on küll pühendunud perele, kuid aktiivsed ka ühiskondlikus elus.

Peamiselt oma laste ja abikaasade poolt esitati Valga valla aasta ema nominendiks seekord seitse võrratut ema, kellega kohtusime möödunud reedel Tsirguliina rahvamajas kontsertaktusel.

Rõõm ja au oli teid, kallid Maiu Lepik, Ruti Kann, Marje Rebane, Sirje Lemmik, Dina Tanina, Oksana Saag ja Riina Varis, õnnitleda, tunda koos teiega seda ühtsust ja hoolimist, mida teie peredes tuntakse.

Kallid Valga valla emad ja vanaemad! Ma soovin teile rõõmu igasse päeva, ma soovin teile ja teie peredele head emadepäeva!

 

Monika Rogenbaum
Valga vallavanem