« Back

Kultuuriminister külastas Valga valda

Esmaspäeval viibis kultuuriminister Anneli Ott visiidil Valga vallas. Hommikupoolikul kohtus minister Valgamaa kultuuri-ja spordikorraldajatega Valga Kultuuri ja Huvialakeskus, peale lõunat tutvus Valga militaarmuuseumi ning Jaanikese motokompleksiga.
 
Spordi- ja kultuurirahva mitmed mured ja küsimusedki kultuuriministrile puudutasid käesoleva ja tuleva aasta riigieelarvet, seda just nende valdkonna vaatest. Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht tundis muret huvihariduse rahastuse vähenemise pärast, aga ka olukorra pärast, kus suure sündmuse korraldamisel nõutav kiirtestide tegemine toob ürituse korraldajale lisakulusid. Stuudio Joy eestvedaja Marina Jerjomina väljendas küllap kõigi laste ja noortega tegelejate ühist muret, et online-meetodil huvi- ja spordiringides osalemine ning karmid piirangud mõjuvad lastele eriti raskelt. Ka on tema sõnul veebi vahendusel palju raskem lapsi motiveerida ja tegevusi kaasahaaravalt läbi viia. Ta rõhutas, et kui vähegi võimalik, ei tohiks sulgeda spordiklubisid ja huviringe. Keskraamatukogu juhataja Triinu Rätsepp pidas aga oma valdkonda silmas pidades oluliseks, et riik arvestaks järgmisi piiranguid plaanides taas sellega, et raamatukogud on inimeste esmatasandi vajaduste täitjad ja need peaksid jääma avatuks.
 
Minister Anneli Ott tänas aktiivse diskussiooni ja heade ettepanekute eest ning lisas, et siit saadud küsimused-ettepanekud on väärtuslikuks sisendiks juba homme toimuval valitsuse arutelul, kus otsustatakse edasisi võimalikke piiranguid.
 
Peale ringkäiku militaarmuuseumis tegi kultuuriminister pikema tutvumisringi ka Jaanikese motokompleksi ekstreemsetel radadel, selleks andis suurepärase võimaluse sõjamuuseumile kuuluv militaarveok KrAZ-255. Sellele eelnes rajatise pikem ja põhjalikum tutvustus, kus Valga Sport juhataja Meelis Kattai, motokompleksi arendusjuht Rain Saar ja vallavolikogu esimees, ühtlasi motoentusiastina tuntud Lauri Drubinš rääkisid lähemalt kompleksi legendaarsest ajaloost, vahepealsetest, otsekui varjusurmas veedetud aastatest ning ambitsioonikatest tulevikuplaanidest.
Vallavanem Monika Rogenbaum tänas Anneli Otti külastuskutse vastuvõtmise eest ning rõhutas omakorda Jaanikese motokeskuse potentsiaali, samas tõi välja keskuse arendusega seotud suured väljakutsed. „Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest on küll loota Jaanikese motokeskusele abi kolmes etapis, kuid projektid on ajaliselt kaua seisnud ja osutunud kavandatust kordades kallimaks. Aktiivselt otsime küll kokkuhoiukohti, aga absoluutselt selge on, et plaanitud eelarvega Jaanikese arendusprojekte ellu pole võimalik viia ning kahjuks ei arvestatud realistlike hindadega ka vallaeelarvet koostades". Diskussiooni käigus jõuti otsuseni, et Valga Vallavalitsus esitab riigile taotluse palvega osaleda Jaanikese motokeskuse investeeringute kaasfinantseerimises.