« Back

Suurimad linnusõbrad on Valga põhikooli lapsed

Balsnack kuulutas sügisel välja toreda ja paljude ülesannete täitmist nõudva konkursi, milles osalesid koolide, klubide ja huviringide õpilased üle Eesti. Kokku osales konkursil üle 90 kooli. Valgamaalt lõid ettevõtmises kaasa Valga põhikooli 4.d klass ja 2.e klass, Ala, Keeni, Palupera ja Riidaja põhikool, Õru lasteaed-algkool, Otepää gümnaasium ja Priimetsa kool.

Konkursi eesmärgiks oli koondada tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ning nende eest hoolitsemisele. Talve vältel lahendati erinevaid ülesandeid, milleks olid lindude söögimajade meisterdamine, linnuteemalise kingituse tegemine EV100. aastapäevaks ja Eestis talvituvate lindude pildistamine või joonistamine.

Valga põhikooli 4.d klassi õpilased pääsesid finaali, kus kohtunikeks olid linnud. "Linnud valisid Eesti kõige linnusõbralikumaks klassiks meie kooli  4.d klassi, kes võitis 1000 euro suuruse preemia," rääkis Valga põhikooli õpetaja, 4.d klassi klassijuhataja  Kairi Voode.

Balsnacki esindajad andsid eelmisel nädalal  Valga põhikoolis 4.d klassi lastele pidulikult üle peavõidu. "Õpilaste üllatus oli suur, sest ainult klassijuhataja oli esindajate tulekuga kursis. Spordisaali astudes särasid laste näod õnnest. Terve jalgpallivärav oli täidetud suurte krõpsukastidega. Rõõmuhõisked, hundirattad - mida kõike lapsed oma rõõmu väljendamiseks ära ei teinud. Nad olid tõeliselt õnnelikud," kirjeldas klassijuhataja Voode laste emotsioone.

Klassijuhatajale anti pidulikult üle suur 1000 eurone tšekk, mida kasutatakse õppekäikude korraldamiseks. „Nüüd tuleb meil üsna huvitav kooli lõpp! Andsin lastele vaheajaks ka pisikese kodutöö: mõelda välja „unistuste" õppekäik või ekskursioon, kuhu klassiga minna," sõnas õpetaja.

Võidukad õpilased polnud kadedad ja jagasid ka mitmetele „sõbraklassidele" krõpse. Kõige sõbralikuma linnuklassi õpilased on sõbralikud ka oma koolikaaslastega. „Lapsed ütlesid, et see oli parim päev nende elus, sest nii palju krõpse pole keegi korraga näinudki," nentis õpetaja.

Konkursi korraldas AS Balsnack International Holding.

Foto:Balsnack