« Back

Valga noored näitasid, kui ilus on nende kodulinn

Valga noored alustasid käesoleva aasta 10. jaanuaril projektiga "Valga ilusamate lokatsioonide välja toomine läbi tantsu ning video", mille algatajaks oli Õru vallast  pärit, JJ-Street Tantsukooli Valga treener Erika Kesvatera. Idee algas soovist näidata koos noortega läbi video ning tantsu oma kaunist kodulinna Valgat ning projekt vältas kokku kolm kuud.

Mitu sammu ideest teostuseni

Lühikese ajaga toimusid Valgas uued ja inspireerivad tegevused. Esmalt tuli teadvustada, millised on need kohad, mida noored enda kodulinnas ilusana näevad. Seejärel hakati looma tantsulist koreograafiat, mis hiljem filmiti üles noorte valitud asukohtades. Järgmisena korraldati koolitus Valga Gümnaasiumis teemal "Baasteadmised foto- ja videotöötlusest." JJ-Street Tantsukooli treener ning ühtlasi Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala tudeng Kertu Kibal jagas noortele uusi teadmisi näiteks selle kohta, kuidas teha korralik pilt või filmida ja monteerida videot.

Koolitusel osales 72 noort ning teoreetilise osa järel filmiti tantsuvideo filmimine. Kõigi tantsijate sõnul oli sellises projektis osalemine huvitav kogemus.

Üks osaleja Kadri Rätsepp meenutas, et emotsioon on tegevustest siiani väga hea ning kindlasti soovib ta sarnastest projektidest ka tulevikus osa võtta. Selline kogemus tõstis tema julgust kaamera ees esinemiseks.

Anette-Elis Kase nentis, et tundis suurt ootusärevust, milline näeb välja lõpptulemus. Ta on videoga väga rahul.

"Ma isegi ei teadnud, et see tuleb nii hästi välja," imestas videos kaasa löönud Vera Senina. Pärast filmimist oli sees hea tunne ning seda väljendas ta sõnadega "Yess, tegime ära". Vera on tänulik, et astus üle oma hirmudest ning pani ennast uuel viisil proovile.

Rõõm kodulinna esindamisest

Jacklyn Talm kiitis aga enim foto- ja videograafia koolitust, kuna need teemad on talle ammu huvi pakkunud. Tema on väga rahul, et sai esindada oma kodulinna ja näidata neid ilusaid kohti läbi asja, mida tema siiralt armastab. See on tants.

Gerda Ly Käis oli video nägemise järel positiivselt üllatunud. Temalgi oli alguses hirm sees, et äkki kaamera ees ei tule tantsusammud välja, kuid tegelikult ei oodanud ees midagi rasket. Tema jaoks oli kõige vahvam osa veel see, et videos said osaleda ka tõukeratturid. "See andis värske tunde ja oli näha, et Valgas on tegelikult palju talendikaid noori, kes oleksid valmis oma oskusi näitama. Noored võiks olla ise aktiivsed ja aidata kaasa oma kodukoha arengule," tõdes Gerda. Mida rohkem on tublisid ja tegusaid inimesi, seda huvitavamaks saab tema sõnul elu Valgas muuta. Veel soovitab ta kindlasti lüüa kaasa erinevates projektides, mis ainult ei anna kogemusi, vaid loob õnneliku tunde, et on midagi kodukoha jaoks ära tehtud.

Noorte algatatud projekti aitasid teostada Valga valla noorte omaalgatusprojektide toetusfond,   JJ-Street Tantsukool ja Valga Gümnaasium. Tantsuvideos osalesid kohalikud noored Erika Kesvatera, Jacklyn Talm, Kadri Rätsepp, Vera Senina, Gerda Ly Käis ning Anette-Elis Kase ning video filmis ning monteeris kokku Kertu Kibal.