« Back

Valla lasteaiad pakuvad tasuta hommikusööki

Septembri algusest pakutakse Valga valla lasteaedades tasuta hommikusööki. Soovitame vanematel seda võimalust aktiivselt kasutada ning tuua lapsed tervislikuks hommikueineks lasteaeda, kindlasti sellest eelnevalt teada andes.
 
Alates 1. septembrist pakutava hommikusöögi maksumus kaetakse valla eelarvest, ühtlasi tähendab see lapsevanema jaoks väiksemaid kulusid – lasteaia arve väheneb hommikusöögi summa võrra ehk suurusjärgus 7-15 eurot kuus. See on tuntav kokkuhoid, eriti mitme lasteaiaealise lapsega peredele.
 
„Lasteaedade hommikusöögi vallaeelarve kanda võtmise eesmärk on vähendada laste kasvatamisega seotud kulutusi ja kindlustada igale lapsele tervislik hommikusöök," ütles asevallavanem Meeli Tuubel. „Siiski paneme lapsevanematele südamele, et lasteaiale tuleb tasuta hommikusöögi soovist teada anda, et oleks võimalik õige kogus toitu valmistada."
 
Valla maapiirkonna lasteaedades (Õru, Tsirguliina, Hargla, Lüllemäe) maksab hommikusöök 32 senti ja Valga linnas on maksumus lasteaedade toitlustaja leidmiseks korraldatud hanke järel 90 senti. Maapiirkonna lasteaedades on madalam toidukorra maksumus, kuna lasteaedadele valmistab toitu koolisöökla, mille personali- ja majandamiskulud on koolide eelarves.
 
Tasuta hommikusöögi programmi jaoks on Valga valla eelarves arvestatud 33 000 euroga.