UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Hargla küla bussipeatusel uus katus peal

Oktoobri alguses tegi Hargla külarahvas korraliku talgupäeva ning vahetas ära küla bussipeatuse lekkiva katuse.

Selleks vajalikud eeltööd tegid samuti kohalikud mehed, sest katus tuli mõõta ning vajalik materjal ja tarvikud töökojast tellida ja tuua. Katuse suuruseks kujunes 38 ruutmeetrit, millele lisandus päevinäinud kemmergu katus viie ruutmeetriga.

Ilmataat tagas talgupäevaks ilusa ilma ning tööd jagus nii meestele, naistele kui lastele. Mehed võtsid vana katusekatte materjali maha ja asendasid selle plekkmaterjaliga. Hargla naised panid autole järelkäru taha ja vedasid vana ja vettinud eterniidi Valga jäätmejaama, kus see kaalumisele ning maksmisele läks. Tööriistad ja vajaliku tehnika võtsid talgulised kodust kaasa. Head välisvabatahtlikud Melina ja Gabriel hoolitsesid talguliste lõunatoidu eest.


See oli juba teine suurem töö, mida Hargla kandis bussipeatuste korrastamiseks ette võeti. Nimelt juunikuus sai Taheva Valla Külade Selts toetust EV 100 projektivoorust ning 62 kohalikku inimest tegid nädala jagu tööd, et puhastada, värvida ja kaunistada mõlemad Hargla küla bussiootekojad ning istuda lilled ja ehitada istepingid.


Katusetöödega seotud kulu kattis ja tegi Hargla kogukond, Valga Vallavalitsus hüvitas need hiljem kogukonnale. Valga Vallavalitsus tellis lisaks eraettevõtjalt Hargla Kooli bussipeatuse katusevahetuse ja põranda korrastuse töö  ning on lubanud korda teha ka Kaagjärve bussipeatuse.

Autor:Monika Rogenbaum