UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Homme mälestatakse juuniküüditamise ohvreid

Massiküüditamise mälestuseks on 14. juuni Eestis lipu- ja leinapäev. Homme möödub 77 aastat juuniküüditamisest. Meenutamaks 1941. aasta küüditamisohvreid, kogunetakse Memento Valgamaa ühenduse eestvõttel homme kell 12  Valgas Säde parki mälestuskivi juurde, et üheskoos mälestada juuniküüditamise ohvreid.

Memento Valgamaa ühenduse juhatuse esimees, Valga asevallavanem Enno Kase kutsub kõiki üles lisaks ohvrite mälestamisele mitte unustama toonast inimsusevastast kuritegu.

Kavas sõnavõtud ning mälestuspärgade asetamine mälestuskivi jalamile, päevakohaseid laule esitab südamesõprade seltsi lauluansambel.

Ööl vastu 14. juunit 1941. aastal toimus Eestis massiküüditamine, mille käigus viisid Nõukogude Liidu repressiivorganid Siberisse hinnanguliselt 10 000 inimest. Nälja ja kurnatuse tagajärjel hukkus või tapeti umbes 6000 last, naist ja meest. Leinapäeval mälestatakse kõiki repressioonide ohvreid. Leinalipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse kell 22. Eesti lipu heiskavad leinalipuna riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Leinalippe on oodatud heiskama ka kõik teised.