UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Priimetsa Kooli aasta kodanik on õpetaja Riina Kortel

Valga Priimetsa Koolis on saanud traditsiooniks, et kodanikupäeval räägitakse kodanikutundest, kodaniku õigustest ja kohustustest ning tunnustatakse aasta kodaniku aunimetusega inimest, kes on silma paistnud koolielu üldisele arengule kaasaaitamisega või koolis jaoks olulise saavutusega.

Sel aastal pälvis Valga Priimetsa Kooli 2018. aasta kodaniku aunimetuse kooli kauaaegne pedagoog, matemaatikaõpetaja Riina Kortel.

Valga Priimetsa Kooli aasta kodanik 2018 konkursi moto oli „Ühine riik liidab", mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

Sellest lähtuvalt on tänavune Valga Priimetsa Kooli 2018. aasta kodanik just see inimene, kes on kakskümmend aastat teinud oma tööd südamega, kes on toetanud iga õpilase individuaalset ja väärtuspõhist arengut ning on õpetanud Eesti piiriäärses koolis erinevast rahvusest lapsi, teades, et ühine riik liidab kõiki rahvusi ning meie riik vajab haritud noori inimesi.

Riina Kortel julgustab heade praktikate jagamist kooli sees. Tema juhendatud õpilaste loovtööd on väga huvitavad ja kõrgelt hinnatud. Ta on professionaalsete teadmiste ja oskustega, suure südame, töö- ja empaatiavõimega, alati uuendusmeelne ja digipädev.  Ta oskab kujundada õpilastes iseseisva mõtlemise ja kriitilise analüüsi oskust. Ta rakendab oma ainetundides erinevaid õppemeetodeid, mis võimaldavad kõigil õpilastel tunda edutunnet. 

Õpetaja Kortel oskab jätta igale õpilasele tunde, et õpetaja temast hoolib. Ta ei ütle kunagi "ei" ning leiab, et probleemid on selleks, et neid lahendada. Õpilased julgevad tema poole pöörduda ka oma argimuredega. Ta seisab alati õpilaste heaolu eest ning tal on julgust lahenduste otsimisel koostööd teha kõigi asjasse puutuvate isikutega.

Ta on hea koostööpartner kolleegidele, pakub ja aitab ellu viia põnevaid ideid uue õpikäsituse rakendamiseks. Ta on kahe suurepärase tütre ema ja tubli abikaasa.

Varasemad Priimetsa Kooli aasta kodanikud:

2015 eesti keele õpetaja Külli Hütt

2016 hoolekogu esimees Vitali Mašnits

2017 õpilasesinduse president Viktor Tsõs

Foto: Valga Priimetsa Kool