UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Koolitants 2019 maakondlik tantsupäev laupäeval Valgas

Laupäeval on Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse oodatud kõik tantsuhuvilised. Toimub tänavu 25. sünnipäeva tähistava Koolitants 2019 maakondlik tantsupäev. Esinemised algavad kell 18.

Juubeliaastal on festivali teemaks "Tants on suurem kui elu". Valgas astuvad võistlustulle tantsutrupid Tõrvast, Otepäält, Karulast, Valgast ja Tallinnast, kus osalevad Valga stuudio Joy Tallinna filiaali tantsijad. Kokku saab näha 24 tantsunumbrit.

Võisteldakse viies vanuseastmes ja seitsmes tantsukategoorias, milleks on showtants, jazztants, kooli tants, lastetants, tänavatants, eesti ja rahvuste tants ning kaasaegne tants.

Maakondlike tantsupäevade kolmeliikmelisse põhižüriisse kuuluvad tantsija, tantsukunstnik ja -õpetaja Raho Aadla, Tallinna balletikooli klassikalise tantsu õpetaja Kaja Kreitzberg ning tantsuõpetaja ja koreograaf Maarja Pruuli. Sel aastal kuulutab žürii  kontserdi lõpus välja vaid eripreemiate saajad, finalistid selguvad 20. märtsil pärast kõikide piirkondade tantsude ülevaatamist.

Lisaks žüriile valivad igalt kontserdilt oma lemmikud ka pealtvaatajad ning Koolitantsu rahva lemmik selgub TV6 otsesaates finaalkontsertide ajal.

Kokku toimub Koolitantsu juubeliaastal 14 maakondlikku tantsupäeva Eesti linnades ning finaalkontserdid leiavad kolmandat aastat järjest aset Paide muusika- ja teatrimajas 13.-14.aprillil.

Foto: Eesti Tantsuagentuur