UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Priimetsa Kool käis ümbrust prahist puhastamas

Kuigi ametlik maailmakoristuspäev toimub alles laupäeval, siis Priimetsa Kooli õpetajad ning õpilased lükkasid täna kindad kätte ning koristasid kooli ümbrusest väikeprahti.

Esmapilgul tundub tihti, et kui just suuri pudeleid maas ei vedele, siis ongi ümbruskond puhas. Kui hoolikalt ringi vaadata on prügi mitte ainult looduses, vaid kõikjalt meie radadelt. Need on kõik need pisikesed asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid mis ometi on märkamatult jõudnud mänguväljakule, põõsa alla, koduteele ja ukse kõrvale. See on prügi, mis on vahest sama ohtlik kui suur prügi metsa all.

Eelmisel aastal tuli maailmakoristuspäeva raames kodudest välja ja koristas terve ilma palju puhtamaks 18 miljonit inimest 157 riigist. Ja seda eestlaste üleskutsel. Eestis kraamis loodust umbes 10 000 inimest.

Tänavu pööratakse tähelepanu eelkõige väikesele ja nähtamatule prügile, mis igal pool meie ümber salakavalalt laotub. Just sellele keskendusid täna ka Priimetsa Kooli noored ning õpetajad: „Esialgu ei tundugi kooli ümbrus nii must, aga sellist väikest ja esmapilgul märkamatut prügi on tohutult. Seega otsustasime, et tuleb ise tegutseda. Võtsime koolipere kokku ja otsustasime maailmakoristuspäeval osaleda," räägib Priimetsa Kooli karjäärikoordinaator ja noorsootöö juht Pilvi Pindma.