UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Juba nädala pärast avatakse Valgas kunstikuu

XXVIII Valga kunstikuu „100 inglit Eesti Vabariigile" avatakse Valgamaa kunstnike ühisnäitusega 1.novembril Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. Näitus jääb avatuks kuni 31. detsembrini. Samas avatakse ka Riina Kikase põnev ja omanäoline näitus „Gigantlillede maagia", mida saab kultuurikeskuses uudistada kuni 30. novembrini.

1.novembri õhtul kell 19 algab kultuurikeskuses kontsert "Pühendumus", kus esinevad koloratuursopran Elina  Nechayeva, tenor Andrei Bogatch. Klaveril saadab Auli Lonks.

Elina Nechayeva (sündinud1991. aastal Tallinnas) on Eesti ooperilaulja. Lõpetas Tallinna Prantsuse Lütseumi ning 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu erialal. Osales Eesti Televisioonis noorte muusikute võistlusel telesaates " Klassikatähed 2014" ning jõudis kolme finalisti hulka. 2017. aastal oli ta ETV-s koos Marko Reikopiga „Eesti Laulu"  poolfinaalide saatejuht. 2018. aastal osales ta "Eesti Laulu" võistlusel lauluga "La forza" ja võitis. Selle tulemusena esindas ta Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis, kus sai kaheksanda koha.

Andrei Bogatch sündis Ukrainas. Alustas lauluõpinguid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis. Õppis eraviisiliselt laulmist Eda Zahharova juhendamisel. Aastatel 2007–2010 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mati Palmi lauluklassis. Aastast 2010 õpib G. Verdi nim Milaano Konservatooriumis prof Christina Rubini lauluklassis. On osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja pälvinud auhindu ning preemiaid.