UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kasekese lasteaed võõrustas külalisi Kilingi-Nõmmelt

Kasekese lasteaias on kolmandat aastat tööl EVS välisvabatahtlik. Sel aastal on lasteaias  uueks kolleegiks  neiu Selma Saksamaalt. Teisipäeval  käisid lasteaial  külas kolleegid Kilingi- Nõmme lasteaiast koos oma vabatahtlikuga, kes on pärit samuti Saksamaalt.

„Huvitavaks muutis kokkusaamise veel asjaolu, et nõmmekatel oli omakorda külas nende üle-eelmise aasta vabatahtlik, samuti Saksamaalt. Viimati nimetatud neiu rääkis uskumatult ilusat eesti keelt, millest meie õpetajad olid vaimustuses. Selma sai oma kaasmaalaselt  inspiratsiooni ja veendumuse, et  see väga raskena tunduv eesti keel on tegelikult võimalik ühe aastaga selgeks õppida," rääkis lasteaia Kaseke direktor Maila Rajamets.

Kokkusaamine oli tema sõnul väga vahva. Vahetati kogemusi nii lasteaias töötavate vabatahtlike kui ka muudel teemadel. „Meie õpetajad tutvustasid lasteaias kasutusel olevaid Bee- Bot robootikamesilasi ja tegevusi, mida nendega läbi viiakse. Oleme tänulikud kolleegidele Kilingi- Nõmmelt, kes selle käigu ette võtsid ja meie õpetajatele, kes lahkesti oma kogemusi jagasid. Käisime Valga kultuuri- ja huvialakeskuses ka imeilusat gigantlillede näitust vaatamas. Külalistele jäi Valgast hea mulje,"nentis  Rajamets.