UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kooliaasta alguse tervitus

Valga vallas toimusid juba eile, 31. augustil, avaaktused riigikoolides: Valgamaa Kutseõppekeskuses, Valga Gümnaasiumis ja Valga Jaanikese Koolis.
Täna toimuvad pidulikud õppeaasta avaaktused Hargla Koolis, Lüllemäe Põhikoolis, Valga Kaugõppegümnaasiumis, Õru Lasteaed-Algkoolis, Tsirguliina Koolis, Valga Põhikoolis Valga Priimetsa Koolis. Homme toimub aktus Valga Muusikakoolis.

Esimene koolipäev ei ole pidulik mitte üksnes esimese ja viimase klassi õpilastele, vaid kõigile õppuritele, õpetajatele ja lastevanematele.
Õnneks saime alustada kontaktõppega ja loodame väga, et see nii jääbki. Paraku ei ole viirus kadunud ja nakkusohu kasvades peavad haridusasutused olema valmis õppetöö vormi muutmiseks. Loodame muidugi, et nii ei lähe - see sõltub paljuski meist endist. Peame aga olema valmis, et nii õpetamine ja õppimine on tänasel päeval pidevalt muutuv.

Tänased õpilased saavad kunagi oma lastele ja lastelastele rääkida, kuidas kevadel oli koolimaja suletud ja kogu koolielu käis täieliku distantsõppe teel. Küllap võib sellest perioodist kaasa võtta uude kooliaastasse midagi positiivsetki, nagu suurem e-õppetöö võimekus ja paindlikkus. Aga lapsed ei jõudnud kooli pääsemist ära oodata! Koos õppida on mõnus!

Valga valla koolid on ikka olnud tublid, mille tõestuseks on õpilaste kõrged kohad piirkondlikel olümpiaadidel, spordivõistlustel ja Valgamaa ettevõtluskonkursil, kus Valga Gümnaasiumi õpilasfirmad on esinenud suurepäraselt.

Esimese septembri muudavad igal aastal iseärnis eriliseks meie valla päevakangelased – täna oma aabitsat vastu võtma tulnud esimese klassi õpilased. Õnnitleme värskeid esimese klassi õpilasi päris koolilasteks saamise puhul!

Toogu uus kooliaasta rohkesti töörõõmu õpetajatele ja eneseületamisi kõigile õpilastele! Ilusat uut õppeaastat Teilegi, kallid lapsevanemad!

Vallavalitsus soovib kooliperedele meeldejäävat kooliaasta algust ja kordaminekuid alanud õppeaastal!