UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kultuuritöötajad vahetasid kogemusi rahvusvahelisel seminaril

22-23.11 toimus Valgas, Kultuuri-ja Huvialakeskuses piiriülene kultuurikorraldajate seminar. Seminaril osalesid Eesti, Vene ja Läti kultuurikorraldajad ja kultuurijuhid. Esindatud olid järgmised piirkonnad ja omavalitsused: Pihkva linn, Petseri regioon, Ape, Balvi, Smiltene piirkonnad ning Eestist Valga valla ja Võru kultuurikorraldajad. 

Seminari eesmärgiks oli ülevaate andmine valdkondlikust tegevusest, koostööst kohaliku omavalitsusega ning plaanid aastateks 2019-2020. Valga vallavalitsust esindas seminaril ja järgnenud arutelul asevallavanem Jüri Konrad, kelle sõnul on taoliste kohtumiste korraldamine oluline, et eri piirkondade kultuuritöötajad saaksid kogemusi vahetada. "Kuigi tingimused võivad piirkonniti erineda, on kultuurikorraldajate probleemid ja väljakutsed sageli sarnased, näiteks kuidas kaasata rohkem publikut või oma üritusega silma paista," hindas Konrad.

Toimunud seminari kutsus ellu Valga Kultuuri-ja Huvialakeskus. "Mõned kuud tagasi oli mul võimalus osaleda Pihkvas rahvusvahelisel konverentsil, mis oli suunatud kultuurivaldkonna tänase olukorra kaardistamisele ja uute sihtide seadmisele. 2019 aasta on meie idanaabritele väga oluline. Nimelt toimuvad Pihkvas rahvusvahelised Hansapäevad. Konkreetne väljund seeläbi avaneb ka meile koostöö edasiseks arendamiseks." selgitas Valga Kultuuri-ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht.