UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Maalimispäevad Tsirguliinas

Tallinna Keskraamatukogu poolt on algatatud EV 100 tähistamiseks üle-eestiline noortele suunatud projekt „Kunst raamatukokku". Selle projektiga haakus ka Tsirguliina raamatukogu, kus kohalike noorte kaasabil valmis maalinäitus „Pärimuslikud paigad Tsirguliinas". Teema on ajendatud Euroopa kultuuripärandi aastast – soovist jäädvustada kohalikke vaatamisväärsusi (nii kultuurilisi, arhitektuurilisi, kui ka looduslikke) maalimise teel.

Kuna maalitavaid objekte on palju, siis juhendaja, Valka Kunstikooli õpetaja Juris Freimanise  soovitusel asuti maalima fotode järgi.  Nii oligi esmane ülesanne kodualevikule oluliste objektide kaardistamine, pildistamine ja fotode printimine.

Näituse „Pärimuslikud paigad Tsirguliinas" avamine toimus 24. augustil Tsirguliina raamatukogus. Pidulikul sündmusel pakkus muusikalist elamust noor Elvast pärit lõõtspillimängija Oliver Leppik.

Meie noored kunstnikud pälvisid avamispeole tulijatelt palju kiitust ja imetlusi. Projekti algataja, Tallinna Keskraamatukogu poolt olid neile temaatilised meened ja iga osaleja sai Tsirguliina raamatukogu poolt tänukirja. „Kunst raamatukokku" logoga järjehoidja said ka külalised.

Oli tore ja meeleolukas kunstinäituse avamispidu, mille sarnast ei ole Tsirguliina raamatukogus veel toimunud. Väga rõõmustav on see, et neist maalipäevadest kasvas välja Tsirguliina Kooli laste kunstiring (Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse „Väike kunstikursus"), mis toimub iganädalaselt teisipäeviti ja juhendajaks taas lastele juba tuttav Juris Freimanis.

Tänu Tallinna Keskraamatukogu poolt algatatud projektile on raamatukogus nüüd mugavad piltide riputusvahendid ja koolipoolse toetusena pildiraamid, mis loovad noortele kunstnikele jätkuvaid võimalusi uuteks näitusteks. Peagi on tublimatel noortel kunstnikel võimalik esitleda oma personaalnäitusi.

Täname maalimispäevadele kaasaaitamise eest: Tallinna Keskraamatukogu,  Valga Keskraamatukogu,  Juris Freimanist, Tsirguliina Kooli, Tõlliste Avatud Noortekeskust.

Tiia Pärnik
Tsirguliina raamatukogu juhataja