UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Sooru kaasavkohvik avas taas uksed

Pühapäeval, 21. oktoobril avas Sooru kaasavkohvik taaskord uksed ja kutsus piirkonna elanikke kaasa mõtlema ning edasiviivaid ideesid välja pakkuma Sooru piirkonna arengukava koostamiseks. Projektimeeskonna liikmed andsid kohaletulnutele ülevaate toimunud tegevustest ja kaardistatud teemadest. Peamised valdkonnad said ka Valga valla arengukava koostajatele edastatud, selleks, et arvestataks ühises kavas piirkonnale olulisi objekte ja toetataks nende jätkusuutlikku arengut.

Seekordse kokkusaamise märksõnadeks olid keskkond ja inimressurssi-ühendamine ja kaasamine. Tegevuse käigus moodustati töörühmad ja kuulati nende lennukaid mõtteid ning kaardistati olulisemad lähtekohad tegevuskava kokku panemiseks. Tore oli, et selle tegevuse lõppfaasis osales ka Valga valla ettevõtlusspetsialist, kes koordineerib arengukava koostamist. Ta sai ülevaate Sooru piirkonna võimalustest ja tulevikunägemusest uues keskkonnas.

Olulise sisulise tegevuse vormina sai üle vaadatud piirkonna elanike küsitlusleht, mis oli vajalik selleks, et kaasata erinevate huvigruppide arvamused , et tegelikke otsuseid planeerima hakata. Sooru kodulehe vormistamise sisus tuli mitmeid ettepanekuid, mis edastatakse kodulehe arendajale.

Lisaks pakuti kohviku formaadis erinevaid suupisteid ja põnevat teemaarendust looduslähedasest eluviisist. Teema vedaja oli maailmaparandaja ja rändur Viktoria Kuusk, kes tutvustas permakultuuri olemust ja erinevaid lähenemiskohti ning praktikaid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Kõigile sai selgeks põhisõnum-enne, kui midagi muudad, siis vaatle ja kogu andmeid, et edaspidine muudatus oleks sisuline ja jätkusuutlik, mitte aga lihtsalt tegevus(ära)tegemiseks.

Suured tänud kõigile kaasamõtlejatele!

Artikli autor: Piia Arder