UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Täna süüdati küünlad mälestamaks südame-veresoonkonna haiguste tõttu lahkunuid

Täna kell 16 süüdati Haigekassa eestvedamisel kõigis maakonnakeskustes küünlad eelmisel aastal südame-veresoonkonna haiguste tõttu lahkunud inimeste mälestamiseks. Kokku oli neid 8005 inimest. Valgas süüdati uuel keskväljakul 275 küünalt- just nii palju inimesi suri Valgamaal südame-veresoonkonna haigustesse eelmisel aastal.

"Eelmisel aastal suri südamehaiguste tõttu pea sama palju inimesi kui on elanikke Eestimaa südames, Paides," ütles Haigekassa juht Rain Laane.

"Linnatäis inimesi on ohtlikult palju. Südamehaiguste raviks kulub aastas ligi 100 miljonit eurot meie kõigi ühist raha, aga jätkuvalt pole tekkinud arusaamist, et tervis on eelkõige igaühe enda, mitte arsti või saatuse kätes. Nii eesti mees kui ka eesti naine usub, et on tugev nagu kadakas, täiesti kuulikindel, kõigele immuunne. Nii juhtubki, et istuv eluviis, tubakas, alkohol, ühekülgne toit, ületöötamine ja muretsemine viivad inimesed liiga vara surnuaeda. Kolmandik haigusjuhtudest oleksid ennetatavad ja see on puhtalt otsustamise küsimus: kas ma tahan elada tervena 100-aastaseks?".

Küünlad süüdati Kodutütarde ja teiste vabatahtlike abiga. Aktsiooni eesmärgiks on pöörata tähelepanu südamehaiguste ennetamise olulisusele, aga küünlaid võis süüdata kõigi lahkunute meenutamiseks ja mälestamiseks.