UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Gümnaasium võitis haridustehnoloogia aastauhinna

12. septembril  Tallinnas Kultuurikatlas toimunud Haridustehnoloogia konverentsil Edu EXEX, tutvustasid Valga Gümnaasiumi, Võru Kreutzwaldi Kooli, Kose Gümnaasiumi ja Tabasalu Ühisgümnaasiumi esindajad digilahenduste ja tehnoloogia kasutamise kogemusi oma koolis.

Kehaandurite kasutamine õppetöös (konkursitöö Värkvõrk) tõi Valga Gümnaasiumile Haridustehnoloogia Aastaauhinna. Valga gümnaasiumi õpilased said sel kevadel katsetada nii ajulainete visualiseerimise mõõtmisandureid NeuroSky MindWave kui ka mitmeid teisi kehaandureid. Seadmed saadi Innove poolt korraldatud ESF taotlusvoorust.

Valga gümnaasiumi  projektijuhi Pille Oleski sõnul neid nutiseadmeid varem Eesti koolides kasutatud pole, puudusid ka vastavad eestikeelsed õppematerjalid ja tegutsemisjuhendid. Tegutseti katse-eksitus meetodil ja õpilased said nautida avastamisrõõmu. Valga Gümnaasiumi kehaandurite kohver sisaldas kehaasendi andurit, norskamisandurist, nahapinna juhtivuse, lihastoonuse ja lihaste töö andurit, vererõhu ja EKG andurit, kopsumahu mõõturit, pulsi ja vere hapnikusisalduse mõõturit jne.

Valga gümnaasiumi meeskond sai võimaluse oma seadmeid praktiseerida ka Valgas toimunud rahvusvahelisel konverentsil „The Learning Society".

Projektijuhi Pille Oleski sõnul kaasatakse projekti raames õppijaid leidma praktiliste tegevuste käigus lahendusi elulistele probleemidele, looma aktiivõppe ja meeskonnatöö käigus õppevara, seda analüüsima ning jagama tekkinud tulemusi ka teistele koolidele.