UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga keskraamatukogu esisel platsil peatub rändnäitus

23. september kuni 24. september peatub Valga Keskraamatukogu esisel platsil ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik". Näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel.

Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.  Näitus toob välja puidu arengu verstapostid minevikust ja tänapäevast. Näituse külastaja saab uurida, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele.

Näitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku puidu ja metsaga seotud ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalreaalsuse ja palju muud.

Näitus läbib kõik Eesti maakonnad 10. augustist 14. oktoobrini.  Näitus on huvilistele tasuta, õpilasgruppidel palutakse külastamiseks aeg eelnevalt broneerida aadressil liina.karrofeldt@rmk.ee

Näituse Eestisse toomise korraldajaks on Eesti Metsaselts.