UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Muuseum saab uue juhi

Neeme Punder on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegu EMTA) dotsent Elmar Peaske flöödiklassis ja täiendanud end hiljem Rootsis ning Hollandis. Ta on laia rahvusvahelise kogemusega kuna on juhendanud erinevaid vanamuusika ja flöödikursuseid nii Soomes, Saksamaal, Venemaal kui ka mujal Euroopa riikides. Punder on olnud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna juhataja ning sama kooli professor. Lisaks paljudele teistele ametitele on ta olnud ka Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali ekspertnõunik, Eesti Kontserdi produtsent ning Võru Muusikakooli direktor.

„Kandideerisin Valga Muuseumi direktori ametikohale, sest mul on kogu elu olnud suur ajaloohuvi, soov säilitada traditsioone ning väärtustada Valga maakonna ajalugu ja inimesi kuna elan ka ise Valga maakonnas. Muuseumi valdkonnas ma otseselt seni töötanud pole, küll aga olen erinevate muuseumitega varem koostööd teinud. Minu tegevusvaldkonnaks on olnud seni peamisel muusika, kuid usun, et saaksin oma seniseid kogemusi ja teadmisi väga edukalt muuseumi juhtimisel rakendada," sõnas Punder.

Valga Muuseumi direktori põhilisteks ülesanneteks on tagada muuseumi tulemuslik töö, vastutada muuseumi üldseisundi ja arengu ning rahaliste vahendite sihipärase ning otstarbeka kasutamise eest.