UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga põhikooli ujula laieneb veekeskuseks

Valga vallal on kavas laiendada Valga põhikooli ujulat, et parandada elanike vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi. Selleks rajatakse koolihoonele juurdeehitus, kus hakkab paiknema väike vee- ja tervisekeskus. 

Plaan veekeskuse rajamiseks küpses valla pikaajaliste arengusihtide seadmisel. „Valga valla arengukava koostamisel kerkis kõigil avalikel aruteludel elanike esimese soovina esile veekeskuse või SPA rajamine. Valga tingimustes tundus kõige mõistlikum minna olemasoleva ujulakompleksi laiendamise teed, kasutada ära juba toimiv bassein, mille juurde ehitada saunad ja veekeskus. Oleme konsulteerinud parimate lahendite leidmiseks spetsialistidega üle Eesti ning kindlasti on ka Valga rahval võimalus kaasa rääkida mis võimalusi seal näha tahetakse," selgitas vallavanem Margus Lepik.

Uue juurdeehituse rajamiseks ostis vallavalitsus sel nädalal kooliga piirneva Kungla 22 kinnistu. Uues basseini, saunade ja mullivannidega varustatud veekeskuses saaksid elanikud veeprotseduure nautida. Põhikooli praegune ujula jääks kasutusse sporditegemise eesmärgil. Valga valla arhitekti Jiri Tintera sõnul on olemasoleva ujula pindala 800 ruutmeetrit, uue osa pindalaks on planeeritud 500-600 ruutmeetrit. Et mitte häirida põhikooli igapäevast tööd on ujulakompleksi sissepääs kavandatud uude hooneossa. Tintera sõnul on veekeskuse rajamise projekt hetkel idee tasandil. „Ostetud on krunt, olemas idee ning otsitakse rahastamisvõimalusi. Parimate lahenduste leidmiseks käivad läbirääkimised kogemustega SPA arendajatega," selgitas Tintera. Projekti kogumaksumuseks kujuneb umbes 1,5 miljonit eurot.

Kui kõik sujub plaanipäraselt, kuulutatakse veekeskuse projekti hange välja järgmise aasta kevadel ning ehitushange 2019. aasta sügisel. Keskuse valmimine on kavandatud 2020. aasta teise poolde.