UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga valda külastas omavalitsusjuhtide delegatsioon Vidzeme regioonist

Täna, 1. veebruari külastas Valga valda omavalitsusjuhtide ja ametnike delegatsioon Vidzeme regioonist, Lätist. Delegatsiooni kuulus 37 liiget.

 

Külaskäigu eesmärgiks oli tutvuda haldusreformi tulemustega. Valga vallavanem Margus Lepik tegi külalistele sisuka ülevaate reformi sisust ning puudutas oma ettekandes ka riigireformi suundi. Lisaks tundsid külalised huvi haridussüsteemi, piiriülese arstiabi ja Valga kreisi teemal.

 

„Meie prioriteediks on igasuguse taristu kaasajastamine. Haldusreform pole midagi lõplikku, vaid püsiv tegevus, mille käigus tehakse kokkuleppeid ja liigutakse ühes suunas edasi ning seda ikka piirkonna arendamise eesmärgil. Valga kreisi teemat oleme arutanud Valka linnapea Vents Armands Krauklisiga ja eriadministartiivse üksuse, Valga kreisi, idee meeldib meile.  Valga ja Valka on sulandunud üheks nii keeleliselt, kultuuriliselt kui majanduslikult. Oleme mõlemad multikultuursed ja -keelsed linnad," ütles vallavanem. Lisades, et kõige suuremaks mureks ja väljakutseks saab olema riigiametnikele selgitustöö tegemine, et Valga ja Valka pole ääremaa, vaid võimalus mõlemale riigile. „Meie poolt vaadatuna on Valga Riia eeslinn ja majandusgeograafiline võimalus Eestile ning lätlased kiidavad meie arstiabi ja töövõimalusi. Miks mitte siis üheskoos areneda," selgitas Lepik.

 

Delegatsioon külastas ka lasteaeda Kaseke ja Valga gümnaasiumi.