UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga valla aasta isa on Ruudi Leht

16. novembri õhtul kuulutati Valga Jaani kirikus toimunud tänuüritusel esmakordselt välja Valga valla aasta isa ja tunnustati esitatud nominente. Austusväärse tiitli pälvis 75-aastane kolme lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa Ruudi Leht, kelle esitasid nominendiks tema tütred ja tütretütred. Kandidaadi valis nominentide hulgast välja seitsmeliikmeline komisjon.

75aastane Paju külas Kingu talus elav mees on elupõline mehhanisaator, kes peab pensionipõlve ja askeldab oma majapidamises ning peab mesilasi. Koos abikaasaga on rajatud kaunis ja hubane maakodu, kuhu on alati oodatud lapsed ja lapselapsed. Ruudi on kuldsete kätega mees, kellele ükski töö pole võõras. „Pole asja, mida isa teha ei oskaks. Meie isa on nii oma lastele kui lastelastele alati nõu ja jõuga abiks olnud ning eluks vajalikke õpetusi ja oskusi jaganud. Kuigi vahel on ta ka karm ja otsekohene, on ta meile heaks eeskujuks oma praktilise meele, tehniliste oskuste, töökuse ja õiglusega. Oma kätega ehitatud kodu on koht, kus meid alati oodatakse ja kust me omale tuge ja elamiseks jõudu ammutame," isaloomustas tütar Arle oma isa.

 Oma töökuse, kohusetundlikkuse ja isikliku eeskujuga on ta oma lastesse süstinud tööarmastust, ausust ja kohusetunnet, õpetanud neile õige ja vale äratundmist ning elus hakkamasaamist.

„Tänu vanaisale ja vanaemale on mul alati hubane koht, kuhu minna ning alati on ootamas hõrgutavad ja maitsvad toidud ning kelder on ääreni täis head ja paremat. Leian, et ka minu elukutsevalikut, õppida  veterinaarmeditsiini, on tugevalt mõjutanud lapsepõlv, mil ma kõik oma suved vanavanemate juures veetsin ja loomadega kokku puutusin. Olen ääretult tänulik, et mul oli võimalus kasvada maal, mängida murul ja ka poris," sõnas tütretütar Elise. Lapsed kui ka lapselapsed ütlevad kui ühest suust- meie isa ja vanaisa on maailma parim.

Valga valla aasta isa kandidaatide hulgas oli peale Ruudi Lehe veel kolme lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa, politseiametnik Avo Allik Õruste külast; kahe lapse isa Kaspar Murumets Rebasemõisa külast, kolme lapse isa Rein Kukk Koobassaare külast; kahe lapse isa Valev Sisov Lüllemäe külast ning kolme lapse isa, kaheksa lapselapse vanaisa ja kahe lapselapselapse vanavanaisa Viktor Leegiste Karulast. Neid kõiki iseloomustavad nominentide esitajad kui töökaid, heasüdamlikke mehi, kes on oma laste jaoks alati olemas ning neile eeskujuks.

Tänu- ja tunnustussõnad ütles tublidele isadele Valga vallavanem, maakonna aasta isa traditsiooni ellukutsuja Margus Lepik. "Ema roll peres on hellitada ja hoolitseda laste eest, isa on kaitsja, innustaja ja motiveerija. Soovin isadele jõudu järelkasvu kasvatamisel. Lastele soovin aga hoolivust, märgake hetke, millal teie isa hoolitsust ja kaitset vajab," ütles vallavanem.

Valla aasta isa ja kõik nominendid said lisaks lillekimbule tänutäheks meene ja vastavasisulise tunnistuse.

Muusikalist meelelahutust pakkusid tänujumalateenistus-kontserdil vennad-õde Johansonid . Kauni laulu kinkis valla aasta isale tütretütar Elise Leht. Teenis EELK Valga Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi.

Peale tänujumalateenistus-kontserti paluti aasta isa, aasta isa nominendid ja nende pereliikmed Valga raekotta kohvi- ja tordilauda.