UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga vallavalitsus kuulutas välja rahvahääletuse valla sümboolikale

Valga linna, Õru valla, Tõlliste valla, Taheva valla ja Karula valla ühinemise teel moodustus 22.10.2017 uus omavalitsusüksus – Valga vald. Sama aasta 24. novembril kuulutati välja sümboolikakonkurss, mis kestis 15. detsembrini 2017. Kokku laekus 37 ettepanekut, millest valla sümboolikakomisjon valis rahvahääletusele neli tööd. Peale rahvahääletust esitatakse uue vapi ja lipu kavand Riigikantseleile arvamuse avaldamiseks. Omavaitsuse uue vapi ja lipu vallavalitsuse põhimääruses kehtestab volikogu.

Rahvahääletus Valga valla sümboolika leidmiseks toimub elektrooniliselt valla kodulehel ja seda ajavahemikus 06.-18.02.2018.

Iga võistlustöö juures on link, kus avaneb autori selgitus tööle. Peale seda saab asuda hääletama.  Kui hääletada mitu korda, siis läheb arvesse viimati tehtud valik.

Kuna koduvalla arengus peaksid esmajärjekorras kaasa rääkima just vallakodanikud, siis otsustati, et hääletada saavad ainult Valga valla kodanikud. Sellest tulenevalt on elektrooniline hääletusvõimalus seadistatud nii, et vastavasse keskkonda tuleb sisse logida ID-kaardiga. Süsteem kontrollib hääletaja andmed rahvastikuregistris. Kui inimene on valla rahvastikuregistris kirjas, siis saab ta anda ka oma hääle meelepärasema variandi poolt.

 

HÄÄLETA SIIN