UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa Kutseõppekeskuses tunnustati tublisid õppijaid ja koolitajaid

Teisipäeval, Valgamaa Kutseõppekeskuses toimunud täiskasvanud õppija nädala maakondlikul tunnustusüritusel kuulutati välja Valgamaa Aasta õppija, Aasta koolitaja, Aasta õppijasõbralik tööandja ja Aasta õpitegu.

Valgamaa Aasta õppija 2018 on 30aastane kahe lapse isa Jörgen Viilup, kes on  läbi ja lõhki metsamees. Just sedakaudu jõudis mees ka õppimise juurde tagasi. Jörgeni koolitee jäi pooleli 2006. aastal, kui ta Valga Gümnaasiumi 11. klassis õppis. Tahtmine töötada oli sel hetkel suurem. Järgnes töö Venemaa metsades, siis Norras moodulmajade ehitajana, Soome laevatehases, Kreetal vetelpäästjana, kuni lõpuks Valgamaal metsandusettevõttes taas amet sai leitud.  

Tööandja Valga Puu OÜ suunas noormehe 2016. aastal Luua Metsanduskooli omandama harvesterioperaatori 4. taseme kutset. Sealt see kõik alguse sai ning oma pere toe ja innustuse najal jätkas ta keskhariduse omandamist ja lõpetas 2018. aastal  Valga Kaugõppegümnaasiumi. Klassikaaslased räägivad temast kui tahtejõulisest, huumorimeelega džentelmenist.Samal ajal lõpetas ta ka Luua Metsanduskooli, kus omandas harvesterioperaatori kutse.

Mees loodab edasi  õppida mõnel metsanduserialal ja on arvamusel, et just kooli toetav keskkond on andnud talle palju enesekindlust ja tahtmist edasi õppida. Täiskasvanuna on ta aru saanud, et õpitakse tõepoolest iseendale.

Kokku esitati Aasta õppija tiitlile maakonnast 17 nominenti.

Valgamaa Aasta koolitaja on foto- ja videograaf-disainer Timo Arbeiter, kes pakub sellealaseid koolitusi ning õpetab veebilehtede haldamist. Tsirguliinas kasvanud ja sealse keskkooli lõpetanud Timo Arbeiter on kogukonna inimene, kes vabatahtlikuna panustab igapäevaselt oma valdkonna arengusse teisi juhendades ja õpetades. Enesele pidevalt uusi väljakutseid esitades ja end eriala valdkonna trendidega kursis hoides on temast saanud suurepärane juhendaja ja õpetaja täiskasvanutele, kellel tema erialaseid teadmisi vaja läheb. „Tänan kõiki, kes on minu tegemiste ja koolitustega kokku puutunud. Suur tänu minu märkamise eest," sõnas Timo Arbeiter tunnustusüritusel.

Valgamaa Aasta õppijasõbralik tööandja on SA Valgamaa Arenguagentuur. Nominendiks esitati ka Eesti Töötukassa Valga osakond.

Valgamaa Aasta õpitegu on Tiina Loomemaja tegevus kunstihuvi äratamisel ja edasiarendamisel. Nominendiks esitati lisaks veel Lüllemäe raamatukogu osalemine programmis Nutiakadeemia.

Sõna võtsid ja tunnustatuid õnnitlesid Valgamaa Kutseõppekeskuse õppetöö korraldaja, täiskasvanud õppija nädala Valgamaa koordinaator Airi Poola, Valgamaa Kutseõppekeskuse direktor Margus Ojaots ja Valga asevallavanem Kalmer Sarv. Muusikalise tervituse tõid Margit Tali ja Andres Vago.

Fotol: Timo Arbeiter