« Tagasi

Valgamaa rikkus - andekad lapsed

26.- 27. mail kogunesid Kuressarde Eesti parimad teatritrupid kõige nooremast vanuseastmest. Valgamaad esindasid 19 last Valga KHK teatritrupist B-LAVAL. Valgamaa lapsed esitasid laval loo "Eimiski" (M. Ulman/M. Usk). Zürii oli hämmastunud sügava filosoofilise sisuga materjali valikust, ja sellest, kuidas nii noored inimesed seda esitada ja mõtestada suudavad. Lavastuse nähtamatu peategelane – Eimiski – sümboliseerib kõiki hüljatud või kiusu ohvriks olevaid inimesi, kes on ühiskonna silmis tühi koht ja ka näiteks seda, et kui sind pole facebook´is või instagrammis, pole sind olemas. Ka trupi laste seas on Eimiskist saanud tänaseks kindel termin, mida igapäevastes olukordades kasutatakse, et põhjendada mõnd seletamatut situatsiooni.

Valga KHK trupp B-LAVAL pälvis XXI algklasside kooliteatrite 2023 aasta riigifestivalil  ainukese lavatusele antud eripreemia "Eripreemia tundliku teema käsitluse eest läbi efektse lava- ja helikujunduse". Zürii märkis ära nii noorte näitlejate imetabase oskuse hakkama saada väga mitmekihiliste näitlejatehniliste ülesannete täitmisega laval ning erinevas vanuses laste ühtlaselt kõrget taset. Zürii sõnul käivitus vaataja kujutlusvõime maksimaalselt tänu efektsele lavakujundusele ning eriliselt tõsteti esile muusikalise ja valguskujunduse valikut (dramatiseering, muusikaline kujudus, lavakujundus, kostüümid ja rekvisiidid  – Maria Usk, valguskujundus – Tambet Juzar).

Valga lapsed saadeti teele soojade sõnade ja suure tänutundega, et nad olid ette võtnud pika tee Eesti kõige kaugemast paigast. Valga lastega olid festivalil kaasas ka kuue pere vanemad, kelle tuge ei saa laste rõõmsa meeleolu hoidmisel kuidagi alahinnata. Andekad lapsed on Valgamaa rikkus ja kvaliteedimärk.

Trupp B-LAVAL:

Tanel Leesik, Maribel Rimm, Kätri Lass, Johanna Patlep, Rasmus Möldre, Marie Viks, Getter Roop, Iris Lill, Loore Surri, Kertu Kikkatalo, Saara Hansson, Emilia Rohemaa, Anete Vanik, Sten Leesik, Rimo Ojamets, Veronika Tanina, Marleen Tammeorg, Loore Roo, Sandra Sitik.

Lavastust "Eimiski" esitatakse Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse hooaja lõppkontserdi teises pooles 31.mail.