« Tagasi

Neljapäeval jõuab Valga keskväljakule jõulukuusk!

Sel korral taas tegu torkava kuusega, mida rahvapäraselt nimetatakse ka hõbekuuseks. Praegu veel Valga linnas Tehase ja Uus-Koidu tänava nurgal kasvaval kuusel on pikkust ligikaudu 15 ja laiust 7 meetrit.
 
Teekond saab alguse aadressilt Tehase 1, kus kell 9.30 algab kuuse raie. Jõulukuuse teekond on enamuses kattuv eelmise aasta teekonnaga, täpsemalt kulgeb marsruut kesklinna Tehase tänavalt Lõuna, Viadukti, Karja, Metsa, Pika, Tartu ja Raja tänava kaudu.
 
Ajavahemikus kella 10–12 on liiklus nimetatud tänavatel häiritud. Kuuske transpordib eriveostele spetsialiseerunud ettevõte, kaasas on ka saateauto. Kuuse teekonnal on kaasas ka Edmest EDM esindaja korvtõstukiga autol, et vajadusel tõsta tee kohale jäävaid õhuliine. Liikluse reguleerimisel on abiks Valga politsei liikluspatrull.
 
Kuuse transportimise teele paigaldatakse ajutised peatumist ja parkimist piiravad märgid, mis peale teekonna läbimist eemaldatakse koheselt. Kodanikel, kes pargivad tänaval või teepeenral, palume turvalisuse huvides oma sõidukid ajutiselt mujale viia ning neljapäeva ennelõunal neil tänavail liikumist vältida.
 
Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.