« Tagasi

Õppus Siil tuleb taas

Kaitsevägi korraldab 16. maist kuni 3. juunini suurõppuse SIIL 2022

Õppuse peamine tegevus toimub Lõuna-Eestis ja Saare maakonnas, samuti kaitseväe ning Kaitseliidu harjutusaladel.  Harjutatakse Kaitseväe ning liitlaste tegevust õhus, maal ja veekogudel. Suuremahulisi liikumisi teedel on üle Eesti .

Suurõppuse raames harjutab õhuvägi erinevate tasandite staabitöö protseduure, üksuste lahinguvalmidust ja ohustsenaariumile reageerimise võimekust rahvusvahelises raamistikus.

Õhuseiredivisjon osaleb õppuse tegevusel Valgamaal ajavahemikul 23-27.05.2022:


Tõrva vallas Riidaja küla, Piiri küla, Puide küla, Roobe küla, Tõrva linn, Jõgeveste küla, Rulli küla, Liva küla, Pikasilla küla ja Kaubi küla aladel;

Valga vallas Valga linn ja Jaanikese küla aladel.

Aktiivse tegevuse ajakava: 07:00-22:00.

Õppusel osalevad kaitseväelased võivad kasutada erinevaid imitatsioonivahendeid, sealhulgas paukpadruneid ja õppegranaate.
Masinate ning õhuvahendite liiklemine ja imitatsioonivahendite kasutamine tekitavad tavapärasest rohkem müra. Kuna valjud helid võivad häirida nii lapsi kui koduloomi, palub Kaitsevägi hoida võimalusel õppuste piirkonnas mürapelglikud loomad siseruumides ning selgitada lastele toimuva põhjust.

Õppust puudutavate kiireloomulisemate küsimuste korral kontakteeruge kaitseväe tsiviil-sõjalise koostöö (CIMIC) spetsialistidega numbril 5745 0884 või aadressil kevadtorm@mil.ee

Võimaldades Kaitseväel ja Kaitseliidul harjutada oma kodukandis annate sellega olulise panuse Eesti riigikaitsesse. Täname Teid toetuse eest ja jääme lootma meeldivale koostööle. Iga okas loeb!