« Tagasi

Keskraamatukogust saab laenutada raamatukapi abil

Valga Keskraamatukogu trepil on lugejatele kasutamiseks raamatukapp, mille abil on võimalik mugavalt ja kontaktivabalt tellida raamatukogust erinevaid väljaandeid. Et uut abilist tulevastele kasutajatele lähemalt tutvustada, toimus väikese pidulikkusega kapi avamine koos presentatsiooniga. Piduliku päeva puhul oli raamatukogu oma lugejatele teinud toreda üllatuse - meeleolutellimused, mille igaüks sai uksekoodi abil ise raamatukapist ka välja võtta. Üllatusraamat oli mõeldud avamisel osalejale kingitusena.
 
Vallavanem Monika Rogenbaum tunnustas keskraamatukogu kollektiivi innovaatilise algatuse eest ja lisas, et raamatute laenutuskapp on nüüdsel keerulisel piirangute ajal suureks toeks nii lugejatele kui ka raamatukoguhoidjatele ning võimaldab lugemisvara palju lihtsamini ja kontaktivabalt kätte saada. „Isiklikult minu jaoks on see väga hea lahendus, sest sageli ei ole võimalik jõuda raamatukogusse lahtiolekuaegadel. Nüüd saan võtta oma raamatu sobival ajal ning ka tagastuskast on siinsamas kõrval".
 
Raamatukapp toimib pakiautomaadi põhimõttel ning kõigil Valga Keskraamatukogu lugejaks registreerunuil on võimalik uut laenutamise võimalust kasutada. Tellimusi saab esitada e-posti teel, telefoni teel või tellides elektroonilisest kataloogist (RIKSWEB-viide kodulehel). Raamatupaki saabumisest annab märku sõnum mobiiltelefonis. Raamatutele palutakse järele tulla kolme päeva jooksul. Tagastamiseks paikneb raamatukapi kõrval raamatute tagastamise kast.
 
Lisaks on huvilised kõigil järgnevatel augustikuu teisipäevadel ja neljapäevadel kl 15.00 oodatud internetituppa kasutajakoolitusele, kus juhendatakse, kuidas on võimalik väljaandeid täiesti kontaktivabalt laenutada ja tagastada.
 
Vaata raamatukapi kasutusjuhendit
 
Raamatukapp ootab kõiki kasutama!