« Tagasi

Valga vallavolikogu esimehe Lauri Drubinši tervitus teadmistepäeva puhul

Head tarkusepäeva!

„Üks imeilus Eestimaa suvi on lõppemas ja Eesti lapsed võtavad jälle kätte õpikud. Mitte kombe täitmiseks, mitte moe pärast, vaid selleks, et ühel päeval tunda: olen targem kui mu praegune õpetaja, olen targem isegi emast ja isast ning ma tean, kuidas muuta paremaks meie kõigi elu."

Sellised sõnad lausus Eesti Vabariigi president Lennart Meri 1999. aasta 1. septembril. Just see peaks olema kõigi õpilaste eesmärk, sest nii on meil kõigil lootust veelgi paremale homsele nii Valga vallas kui kogu Eestimaal.

Kooliaasta algus on alati eriline. Värske värvilõhnaline koolimaja või lasteaed on ootamas neid, kes haridusteed alles alustamas, kui ka neid, kelle koolitee on jõudmas lõpusirgele.

Käesoleval aastal  alustab Valga vallas kooliteed  ligikaudu 1900 õpilast, kellest esimesse klassi minejaid on 145 ja gümnaasiumi 10. klassi minejaid 65 ning lasteaedades õpib 564 last. Nad kõik on valmis omandama teadmisi ja oskusi, et tulevikus muuta meie elu paremaks.

Hea haridus ei tähenda üksnes täidetud õppekava ja häid hindeid tunnistusel, vaid koolis arendame loovust, uudishimu ning avastamisrõõmu. Selles osas on oluline roll just teil, head õpetajad. Märgake, tunnustage õpilasi ning julgustage neid esitama küsimusi, mõtlema harjumuspärasest kaugemale.

Head lapsevanemad! Ka teil on oluline roll, et lastel säiliks koolirõõm. Mõistev suhtumine, kuulamine ja rahulik meel võivad teha imesid, kui õpilasel motivatsioon kaduma kipub.

Head õpilased! Soovin teile usinat õppimist ja sära silmadesse!

Vahvat kooliaasta algust kõigile!