UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Avati 29. kunstikuu SÜRR

1. novembril avati Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses 29. kunstikuu SÜRR ning Tiina Ojaste maalinäitus „Pääsemine imedemaale". Õhtu lõppes suurejoonelise N-Euro kontserdiga, mis viis inimesed lausa lavale tantsima.

Esimesena andis tervitussõnad edasi Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor Ülle Juht, kes rääkis, et ilmselt juba Valga inimesed teavad, et november on meil kunstikuu ning on juba järgmise juubeliaasta kunstikuu ootuses. „See traditsioon on vinge, ja see, et  traditsioon on kestnud läbi selle aja on austusväärne. Tumedal ja pimedal ajal annab see värvi ja positiivsust. Veel on väga äge see, et Valga kunstikuu sundis Marek Sadama üle kahe aasta juuksurisse minema. Nimelt pidi ta juukseid lühemaks lõikama, et oleks võimalik vormida N-Eurole omane soeng. Kunstikuu toob igapäevaellu raputust ja särtsu, samuti N- Euro oma ägeda repertuaariga. SÜRR kätkeb endas palju- pole raame, on lihtsalt mõte, idee, hingeline seisund ja selle väljendus.  Rõõm on tõdeda, et näituses osalejad oli sel aastal rohkem. Tööd on eripalgelised ja huvitavad. " rääkis Juht.

Tervituseks oli kohal ka Valga vallavanem Margus Lepik: „Tervitan kunstiinimesi! Mulle tundub, et korraldajatel oli sel korral mingi ettenägemisvõime- sellist sürri nädalat pole tõepoolest ammu olnud. Loodus näitas meile oma jõudu ning tegi paljude inimeste elu veidi keeruliseks. Järelkajad meie piirkonnas on nagu sürr kunstis. Loodame, et see sürr lõpeb. Kunstikuu on sattunud ajale, kus looduses hakkavad värvid kaduma, seda toredam on, et on inimesi, kes toovad värvi sellesse aega. Aitäh teile!"

29. korda korraldatud kunstikuul näeb Valgamaa loomeinimeste töid kultuurikeskuse ovaalsaalis. Sel korral osaleb 41 kunstniku, kellest mõned on osalenud kõikidel 29 aastal. Osalejatele anti üle meened- kordumatu pakendiga Valga kunstikuu šokolaad. Kultuurikeskuse teatrisaali fuajees näeb 31. detsembrini Pärnu kunstniku Tiina Ojaste töid.

Fotod: Margo Metsoja