UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Osa Valga Põhikooli õpetajaist jäi eneseisolatsiooni

Valga Põhikoolis koolivaheaja lõpus toimunud koolituse käigus leidis aset ühe osa pedagoogide kokkupuude õpetajaga, kellel ilmnesid haigustunnused ning kelle hiljem antud koroonaviiruse Covid-19 testi tulemus osutus positiivseks. Koolitusel osalenud õpetajad jäid eneseisolatsiooni. Õppetöö koolis kulgeb esmaspäevast tavapärases rütmis.
Põhikooli direktori Hannely Luik-Stogovi sõnul juhtum koolielu toimimist oluliselt ei mõjuta ning õpilaste ja kooli personali tervisele ohtu ei ole. „Tegemist on siiski ennetava abinõuga. Ruumid, kus koolitus toimus, on desinfitseeritud ning ka ajavahe kooli alguse ja haigestunud isiku ruumides viibimise vahel on piisav". Luik-Stogov lisas, et juhtumist on teavitatud ka Terviseametit ning koostöös ametiga on tehtud järgnevad otsused: lähikontaktsed õpetajad viibivad määratud aja eneseisolatsioonis ning annavad järgmise nädala lõpus viiruseproovi. Edasine sõltub juba testide tulemustest.
Kooli direktori sõnul koolist eemal viibivate õpetajate tunnid ära ei jää – need toimuvad asendusõpetajaga või distantsõppe korras. Järgnevatest võimalikest viirusest tingitud muudatustest kooli töökorralduses teavitatakse kooli personali, õpilasi ja nende vanemaid jooksvalt, samuti teavitab Valga Vallavalitsus avalikkust koheselt uue informatsiooni saamise korral.
Vajadusel saab lisainformatsiooni Valga Põhikooli direktor Hanney Luik-Stogovilt: tel 767 9481; 5883 7042, e-post Hannely.LuikStogov@valgapk.edu.ee