UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Täna tähistab 100. aasta sünnipäeva Anna Villem

Anna Villem, neiupõlvenimega Taro, sündis 25. mail 1918 Võrumaal. Ema Darja oli koduperenaine, väga hea muinasjutuvestja ja setu laulude eestütleja. Isa Maks oli põllu- ja puutöömees, valmistas ise mööblit. Peres oli kuus last.

Anna abiellus Nikolai Villemiga ( lahkus meie hulgast 2001.aastal). Peres kasvas üles neli tublit last. Annal on veel  4 lapselast ja 4 lapselapselast. Pere on pikalt elanud Võrumaal, tollases Urvaste vallas, kus neil oli oma maja ja majapidamine. Kolhoosiajal tehti rasket  tööd varavalgest hilisõhtuni.

Tütre Õie Kurdgelia sõnul, kes töötab Valga põhikoolis inglise keele õpetajana,  ei tuntud peres  kunagi millestki puudust, kodu oli alati puhas ja korras.

Anna on saanud aukirju- ja autasusid kui parim noorkarjatalitaja ja põllumees. "Tal jätkus käsi kõikjale ja alati olid ta käed tööd täis, ta oskas teha ka väga ilusat käsitööd. Inimesena on ta olnud hea, hooliv ja hoolitsev. Suure südamega, Ema suure algustähega," iseloomustas tütar juubilari.

Pika elu jooksul on olnud Annal raskeid ja keerulisi aegu, kuid ta on ikka  säilitanud südameheaduse, lahke silmavaate ja erksa meele. Lapsed, pere ja töö on alati olnud ta  elus esikohal, need on olnud tema elu loomulikuks osaks.

Anna veedab oma vanaduspõlve Valga Haigla hooldekodus, kus teda käisid tema tähtsal päeval õnnitlemas Valga  asevallavanem Jüri Konrad, meediaspetsialist Sirje Lemmik ja Valga Pensionäride Liidu esindaja Olga Lea.