UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Põhikool läheb nädalaks distantsõppele

Valga Põhikool jääb alates neljapäevast, 14. jaanuarist nädalaks distantsõppele. Otsus on tingitud asjaolust, et seoses paljude õpetajate eneseisolatsioonis viibimisega ei ole lähinädalal võimalik tagada nõuetekohast õppetööd kontaktõppes.
Valga Põhikooli direktori Hannely Luik-Stogovi sõnul on tegemist üldisest olukorrast tingitud abinõuga. Koolis epidemioloogilist ohtu ei ole ning Terviseameti poolt ei ole nõuet kooli distantsõppele jäämiseks. Otsus on kooskõlastatud koolipidajaga ning Luik-Stogovi sõnul töötab ka ennetava meetmena, aidates kriitilisel ajal vältida võimaliku haiguskolde tekkimist.
Distantsõppele mineku otsuse tingis pedagoogide puudus. „Kuna seoses koolivaheaja lõpus toimunud koolitusel ilmnenud juhtumiga on juba paljud õpetajad eneseisolatsioonis ning nüüd lisandus Terviseameti poolt eneseisolatsiooni nõue veel mitmele lähikontaktsele õpetajale, leidsime, et õppetööd on parem korraldada distantsilt. Meil lihtsalt ei jätku õpetajaid," selgitab Luik-Stogov otsuse tagamaid.
Kooli direktori sõnul jagatakse korralist infot (tahvelarvutite laenutamine, toidupakid jms) neljapäeval elektroonilise päeviku keskkonnas. Koolitunnid toimuvad vastavalt tunniplaanile.
Järgnevatest võimalikest viirusest tingitud muudatustest kooli töökorralduses teavitatakse kooli personali, õpilasi ja nende vanemaid jooksvalt, samuti teavitab Valga Vallavalitsus avalikkust koheselt uue informatsiooni saamise korral.
Vajadusel saab lisainformatsiooni Valga Põhikooli direktor Hanney Luik-Stogovilt: tel 767 9481; 5883 7042, e-post Hannely.LuikStogov@valgapk.edu.ee
Valga Põhikool on distantsõppel esialgu järgmise nädala teisipäevani, 19. jaanuarini.