UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga vallavanem Margus Lepik kohtus Telia Eesti esindajaga

Valga vallavanem Margus Lepik kohtus eile, 31. jaanuaril Telia Eesti ärikliendiüksuse direktori Tarmo Kärsnaga, et arutada ettevõtte teenuste osutamise tulevikuvaateid Valgas.

Nimelt tuli Telia eelmisel nädalal välja teatega, et plaanib alates 31. jaanuarist sulgeda oma esindused Põlvas ja Valgas. Nii Valga kui maakonna elaniku jaoks oleks see tähendanud seda, et asjaajamiseks oleks pidanud sõitma Tartu.

„Telia tunnistab oma keskse lähenemise viga ja saab aru, et kliendikeskne teenindus tähendab ka pidevat kohalolekut. Olen seisukohal, et muudatusi, eriti mis puudutavad avalike teenuste kättesaadavust maakonnakeskustes ja maakondades laiemalt, tuleb kaaluda ja läbi viia tervikpildist lähtuvalt. Oleme ju sarnase teemaga juba 2016. aastal tegelenud, kui maanteeamet tuli välja teatega, et sulgeb Valga büroo. Koostöös kogukonnaga õnnestus meil see ära hoida ja mul on heameel, et ka praeguse teema taga oli meie elanike ja omavalitsuste üksmeelne vastaseis. Praeguseks saan kinnitada, et lähiajal teenindab Telia Valga teenindusbüroo samas mahus. Küll aga otsib ettevõte koostööpartnerit,  kellega tulevikus teenuspakkumist koos jätkata," selgitas Lepik.

Kohtumisel osalesid ka Valgamaa Omavalitsuste Liidu esindajad.