UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa aasta õpetaja ning täiskasvanud õppija on pärit Valga vallast

Eile, 2. oktoobril, toimus Otepääl Ugandi restoranis Valgamaa aasta õpetaja ja täiskasvanud õppija nädala tunnustusüritus. Pidulikul lõunal kuulutati välja „Eestimaa õpib ja tänab" piirkondlikud laureaadid.

Valgamaa aasta õpetajaks valiti komisjoni poolt Valga Põhikooli klassijuhataja Eve-Mall Kirt, kes on ka eesti keele ja kirjanduse õpetaja. Nominatsiooni esitas Valga Põhikooli juhtkond.

Õpetaja Eve-Mall Kirt on väga hinnatud ja toimekas klassijuhataja. Tema endised õpilased mäletavad, et ta nägi nendega palju vaeva, et neist õpilastest sirguksid head ja toredad inimesed. "Ta aitas alati kui oli mure. Eve-Mall soovis, et klass saaks omavahel hästi läbi ning, et ei oleks kiusamist. Ta on väga sõbralik, abivalmis, järjekindel ja põhjalik," meenutavad endised õpilased.

Kirt väärtustab endiste õpilaste sõnul kohalikke sündmusi, tutvustades oma tundides Valgas toimuvaid kultuuri- ja spordiüritusi. Ta teab ja tunnustab iga oma õpilase tegemisi ja edusamme. Ta on õpilaste sõnul suheldes aus, kuid samas delikaatne ja väga hea huumorisoonega.

Tänavu juba 22. aastat järjest toimuva täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames tunnustati koos õpetajatega ka maakonna parimaid täiskasvanud õppijaid.

Valgamaa aasta õppija on Lüllemäelt pärit Merike Mõttus, kes on omandanud muusikateraapia alased teadmised Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemias. Muusikateraapia oli Mõttust juba tükk aega huvitanud. Seega otsustas naine alustada algkursusega. Seal hakkas teema Merikest veel rohkem huvitama ja ta otsustas kandideerida põhikursusele, kuhu ta ka sai. Õpingud Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemias kestsid ühtekokku kolm aastat.

Aasta õppija ise räägib oma õpingute kohta järgnevat: "Õpingud andsid mulle väga palju. Kõigepealt sain tegeleda enda ja oma n-ö probleemidega. Meil oli kohustus käia teatud tunnid omateraapias, sain teadmisi just erivajadustega lastega tööks. Läbi muusika on võimalik jõuda kõikide lasteni ja ka täiskasvanuteni. Ma sain väga palju toredaid kaaslasi oma teele. Meil on praegu tore Tartu rakuke, kellega käime regulaarselt koos." Merike on tegev ka kahes REHA meeskonnas, kus teeb lastele muusikateraapiat.

Valga Vallavalitsus soovib Eve-Mall Kirdile ja Merike Mõttusele palju õnne ning edu edaspidiseks!