« Tagasi

Ära põe, vaktsineeri!

Valga vallas algas kampaania „Ära põe!" mis kutsub inimesi üles COVID-19 vastu vaktsineerima.

Valga vallavanema Monika Rogenbaumi sõnul on kampaania vajalik, sest tänase seisuga on Valga vald Eesti üks vähim vaktsineeritud piirkondi. „Tahame kampaaniaga saata sõnumi, et karta pole vaja, vaktsiinid on turvalised ning alati parem valik kui läbipõdemine," ütles Rogenbaum.

Kampaanias astuvad üles Valga valla inimesed, kes räägivad oma vaktsineerimiskogemusest. Kampaania raames jõuab kõigi valla elanike koju erileht, kus selgitatakse COVID-19 vaktsiini omadusi ning lükatakse ümber nii mõnigi valeväide, mis on laialt levinud. Lisaks toetavad sõnumit bussipeatustesse ning asutustesse tulevad plakatid ning raadio- ja sotsialameedia klipid.

„Me usume, et Valga inimesed tahavad rohkem infot, mis on esitatud arusaadavas vormis ning näha positiivseid eeskujusid, keda nad tunnevad ja kes neid kõnetavad," ütles Rogenbaum.

Detsembri esimese nädala lõpu seisuga olid Valga valla elanikkonna vaktsineerituse näitajaid ühed madalamad - vaid 54% (kogu Eestis 60%). Näiteks naabervaldades on  vastav näitaja Tõrvas 68% ja Otepääl 72%.

COVID-19 (inglise k. Corona Virus Disease 2019) on ägeda raskekujulise respiratoorse sündroomiga koroonaviiruse (SARS-CoV-2) poolt põhjustatud nakkushaigus. Enamikul juhtudest kulgeb haigus kergemate külmetushaigusele iseloomulike sümptomitega, kuid viirus võib põhjustada ka hingamisraskuseid ja kopsupõletikku. Haigus avaldub kõige tõsisemalt eelkõige vanemaealistel inimestel, kellel on tõsised kaasuvad kroonilised haigused: näiteks diabeet, südamepuudulikkus, kõrge vererõhk, kasvajad, kroonilised neeru- ja maksahaigused, immuunpuudulikkus, astma ja kroonilised kopsuhaigused, mis muudavad inimeste organismi ja immuunsuse nõrgemaks. Viiruse vastu puudub täna veel ravim, kõige kindlam kaitse on ennetus ehk vaktsineerimine.

Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on vabatahtlik. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

 


Covid-19 vastu vaktsineerimise võimalused 
Valgamaal ja üle Eesti
Kehtivad piirangud viiruse leviku tõkestamiseks: kriis.ee
Vaata reisiinfot 
Terviseameti
Välisministeeriumi ja 
Reisi Targalt kodulehelt