« Tagasi

Riigi 18. nädala COVID-19 põhisõnumid

Katussõnumid: ·          

  • Olukord on paranenud, kuid haigestumise tase püsib kõrge. Koroonaviirusega nakatunute ja haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv on viimastel nädalatel küll vähenenud, kuid viiruse leviku riskitase on ikka veel kõrge. Seega võib nakatuda kõikjal, kus on teiste inimestega kokkupuuteid.
  • Ärme kaotame valvsust ka piirangute leevenedes. Järgime viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid ja liigume rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad. Hoidume reisimisest ning tähistame nii emadepäeva kui ka teisi tähtpäevi ohutult, vältides suuri kogunemisi ja pidusid. Iga inimese vastutustundlik käitumine aitab kaasa, et saaksime naasta järk-järgult tavapärase elukorralduse juurde.
  • Vaktsineeri esimesel võimalusel, et kaitsta end raske haigestumise eest. Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab piiranguid samm-sammult leevendada. Vaktsineerimine avatakse mais järk-järgult kõigile soovijaile. Sellest nädalast avati vaktsineerimise võimalus üle 50-aastastele ning mai teisel poolel plaanitakse avada see ka noorematele inimestele. Endiselt oodatakse vaktsineerima kõiki vanemaealisi ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
  • Kuulame ja märkame laste muresid. Lapsed lähevad tagasi kooli, kuid mitmed neist tulevad sinna muremõtete ja raske pagasiga nagu pereliikmete haigestumine, surm või perevägivald. Kõik koolis, sotsiaalvaldkonnas, tervishoiusüsteemis ja lasteasutustes töötavad inimesed, küsige lastelt, kuidas neil läheb ning märgake muutusi nende meeleolus. Nõuandeid saab lasteabitelefonilt 116 111. (Valitsuse Kommunikatsioonibüroo, 03.05.2021)

 


Covid-19 vastu vaktsineerimise võimalused 
Valgamaal ja üle Eesti
Kehtivad piirangud viiruse leviku tõkestamiseks: kriis.ee
Vaata reisiinfot 
Terviseameti
Välisministeeriumi ja 
Reisi Targalt kodulehelt