« Tagasi

Valga Haigla korraldab jätkuvalt vaktsineerimist elanikele vanuses 50+ ja enam

Valga Haigla korraldab jätkuvalt vaktsineerimist elanikele vanuses 50+ ja enam

Valga Haigla ootab maikuus kõiki 50 aastaseid või veel sel aastal 50 aastaseks saavaid ja vanemaid vaktsineerima. Vaktsineerimine toimub Moderna vaktsiiniga, mida Haigla õendusjuhi Anastassia Orgi sõnul on plaanis mais välja jagada 500 doosi. Samal ajal jätkub teise doosi  jagamine Pfizer/BioNTech vaktsiinidega.

Registreerida saavad inimesed ennast Valga haigla registratuuri telefonil 7665100 või 53 785 100, aga samuti digi-registratuuri kaudu.

COVID-19 vastane kaitsesüstimine avati inimestele vanuses 50 eluaastat ja enam ning riskirühmadele 3. maist ja uued ajad 50+ vanuses inimeste COVID-19 vaktsineerimiseks on lisandunud digiregistratuuri iga päev.

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer soovitab vaktsineerimise sihtrühma kuuluvatel inimestel kindlasti praegu võimalust kasutada, sest lähinädalatel avaneb vaktsineerimine laiematele sihtrühmadele ja siis võib tekkida taas olukord, kus soovijaid on oluliselt rohkem kui vaktsiine.

„Registreerides näeb inimene ka seda, millise vaktsiiniga kaitsesüst tehakse. Kõik pakutavad vaktsiinid on sobivad alates 50. eluaastast, need on tõhusad ja annavad viiruse vastu kaitse. Väga on oodatud on ka need inimesed, kes on varem neile pakutud vaktsiinist loobunud ja ümber mõelnud," lisas ta.

Lisaks digiregistratuurile on kaitsesüsti saamiseks võimalik aeg broneerida ka tervishoiuasutuste registratuuride telefoninumbril. Veebilehele https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ on loodud kaardirakendus, kus igaüks saab vaadata endale lähimaid tervishoiuasutusi, kus on hetkel võimalik end vaktsineerida. Kaardil asutuse nimele klikkides näeb asutuse kontakte ja seda, millise vaktsiiniga seal vaktsineeritakse.

Jätkuvalt kutsuvad vaktsineerima ka perearstid. Perearstid jätkavad riskirühmade vaktsineerimisega, et kaitse oleks tagatud kõigile neile, keda ohustab võimalik haiguse raske kulg. Riskirühmade patsientidel, kellega ei ole veel perearstikeskusest ühendust võetud, palutakse endast ise oma perearstile märku anda, kuna patsientide kontaktandmed võivad olla muutunud.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee.

7. aprilli seisuga on täiskasvanud elanikkonnast Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 33,8 protsenti ehk kolmandik. Kõigist üle 70-aastastest on vähemalt ühe doosiga kaitstud 63,3%. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud 147 501 inimesel.