« Tagasi

Valga valla elanike jaoks on avatud täiendavad vaktsineerimisajad!

Reedel, 11. juunil kell 15.00 kuni 21.00 on Valga valla elanikel võimalik saada 1. doos Moderna vaktsiini. Selleks palutakse registreeruda digiregistratuuris www.digilugu.ee või riigiinfo telefonil 1247. Vaktsineerimist teostab väline partner OÜ Silmarõõm (spordihallis).
 
Juunis on valgalastel võimalik vaktsineerida end ka 16. ja 17. juunil ühekordselt manustatava Jansseni vaktsiiniga Valga Haigla poolt korraldatuna ja jooksvalt lisandub ka vaktsineerimisaegu Pfizerile.
 
Nii mRNA (Moderna ja Pfizer) kui adenoviirusel (Janssen, Vaxzervia) põhinevate vaktsiinitüüpide kättesaadavus Valgas annab inimestele valikuvõimaluse. Palume kõigil seni vaktsineerimata inimestel teha nüüd ära otsus vaktsineerimiseks. COVIDi läbipõdenutele annavad tekkinud antikehad hetke teadusuuringute põhjal kaitse 6 kuuks, seetõttu tuleks ka eelmisel aastal haigestunutel end vaktsineerida.
 
Vaktsineerimine on ainuke tõhus kaitse nakatumise ja haiguse raskete tagajärgede vältimiseks.
Soovijail palutakse registreeruda esimesel võimalusel. Palume jätkuvalt jagada infot vaktsineerimise võimalustest ka neile vallaelanikele, kelleni mingil põhjusel käesolev info ei pruugi jõuda.
 
Rohkem infot vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta: https://vaktsineeri.ee/
 
Täiendav info: asevallavanem Meeli Tuubel, tel 511 4554, meeli.tuubel@valga.ee

 


Covid-19 vastu vaktsineerimise võimalused 
Valgamaal ja üle Eesti
Kehtivad piirangud viiruse leviku tõkestamiseks: kriis.ee
Vaata reisiinfot 
Terviseameti
Välisministeeriumi ja 
Reisi Targalt kodulehelt