UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Muusikakooli õpilasi saatis üleriigilisel konkursil edu

Valga Muusikakool osales edukalt üleriigiliselt konkursil ja võib oma õpilaste üle täit uhkust tunda. Osalemine Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil "Parim noor instrumentalist 2021" tõi muusikakooli õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele mitmeid rõõmustavaid tulemusi. Äsja lõppenud konkurss toimus digitaalselt märtsi- ja aprillikuus, erinevate puhkpillide ja klaveri erialadel ning võisteldi kahes voorus. Valga Muusikakoolist osales kümme õpilast.
 
Klarneti eriala regioonivoorus saavutas õpilane Nikita Dužnikov oma vanusegrupis III koha.
Miia Reinumägi (klarnet) ja Loora Reinumägi (saksofon) said oma vanusegruppides diplomi.
Kõigi kolme pillimängija õpetaja on Valdis Drulle, kontsertmeistrid Piret Tiirak (Nikita) ja Lenel Rand (Miia ja Loora).
 
Õpetaja José Antonio Page Ramireze trombooni eriala õpilane Filipp Võlegžanin sai I koha nii regiooni- kui ka vabariiklikus voorus, metsasarve erialal toimus konkurss ainult vabariiklikus voorus ja selles saavutas samuti õp José Antonio Page Ramireze õpilane Kärt Post III koha. Mõlemaid saatis klaveril Jüri Goltsov.
 
Klaveriõpilaste esinemistulemused konkursi regioonivoorus kujunesid nende vanusegruppides järgmisteks:
Ester Võlegžanina (õp Lenel Rand) - II koht,
Angelina Kobzar (õp Maarika Reinhold) - tänukiri tubli esituse eest,
Alice Rüütel (õp Lenel Rand) - diplom,
Laura-Liis Saks (õp Helin Karja) - III koht ja
Anette Roop (õp Helin Karja) - II koht.
Vabariiklikus voorus said Anette ja Laura-Liis diplomi ning Anette pälvis EMTA (Eesti Muusika ja Teatriakadeemia) üliõpilaste preemia.
 
 
Õnnitleme noori edukaid muusikuid ja nende õpetajaid!